Soutěž o výtisk knihy Petera Vronskeho Sérioví vrazi

Knihu kanadského autora Petera Vronskeho Sérioví vrazi s podtitulem Proč a jak se udály největší zločiny v dějinách lidstva koncem října vydala Grada. My ji nabízíme v soutěži.

Kniha Sérioví vrazi nabízí širší historii sexuálního sériového vraždění a jeho vyšetřování včetně moderní historie, zhruba od doby Jacka Rozparovače v 80. letech 19. století. Autor však začíná už v době kamenné před miliony let a představí novou historii světa monster od doby kamenné až po současnost.

Peter Vronsky o svém díle říká: „Nejsem profilovač, forenzní psychiatr ani lékař, ale investigativní historik. Mým cílem není vytvořit srovnávací analýzu stovek teorií o sériových vrazích, ale zpovzdálí se pokusit porozumět sériovému zabíjení z lineárně-narativní perspektivy a zkusit ho zasadit do dlouhodobého historicko-sociálně-antropologického kontextu.

„Pokud nebudeme poznávat a studovat odstíny zlého, budeme jej odmítat v potřebě být obklopován jen dobrým a hezkým, pak pravděpodobně dostatečně obezřetně nepřijmeme podstatu lidského predatorního nastavení se všemi extrémy, ale hlavně se vůči zlu staneme snadněji slepí a liknaví, čímž se jako společnost i jednotlivci můžeme stát méně odolnými přijímat a zvládat důsledky lidské temnoty, pokud se přiblíží našemu okolí.“
– PhDr. Andrej Drbohlav, psychopatolog a behaviorální patolog, autor knih Psychologie sériových vrahů a Psychologie masových vrahů

Soutěž končí 18. listopadu 2023.

Ceny do soutěže věnoval nakladatelský dům Grada.

ANOTACE

Za poslední roky se objevilo mnoho nových informací a celá nová odvětví, která nám poskytují překvapující náhled na povahu člověka a naše chování včetně sklonů k sériovému vraždění. A to jak z pozice přihlížejícího, tak z pozice pachatele. Historik a novinář Peter Vronsky se snaží pochopit, jak toto chování zapadá do lidské historie sahající až do pravěku, což je podle něj klíčem k pochopení podstaty chování sériového vraha.

Každý případ sériové vraždy má svůj čas a své místo, historii a geografii, vedoucí k osudnému okamžiku, kdy se sériový vrah potká se svou obětí. Trajektorie vraždy se rozvíjí v čase a prostoru, ale je ohraničena skrytou sítí temných fantazií a bizarních sexuálních závislostí, které se v některých případech vyvinuly už v raném věku pěti let.

Tyto fantazie a projevy chování se neobjeví zničehonic, ale vyvíjejí se v husté kulturní, historické a sociální ekologii jako plynulý kulturní dialog vzteku a šílenství.

Nakladatel: Grada, 520 str., 599 Kč

Soutěžní formulář.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s Všeobecnými podmínkami. Podívejte se, jak nakládáme s osobními údaji.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: od doby kamenné až po současnost.

Výherci: Dagmar Jeřábková, Natálie Marečková, Olga Červenková

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY