Jako veš v kožichu (Marie Rejfová)

Vánoční představení amatérského souboru nemůže proběhnout v klidu, když je poblíž Josefína Divíšková…

I Brod má své ochotníky, a učitelka výtvarky Josefína se jaksi ocitne v roli tvůrkyně jejich kulis. V souboru to pěkně vře, staří Štětináčovi špatně nesou zeťovo flirtování s jinými ženami než je ta jeho zákonitá. Napjatá situace ansámblu je ale jen kapka v moři. Na radnici někdo namaloval nadávku starostce Miroslavě, a hlavní podezřelá je Josefína – její pokrevní sestra!

Naše oblíbená slídilka je opět v centru dění, tentokrát i na domácí frontě – přijela ji zvizitýrovat Tvrdíkova teta Václava, gestapo v sukni (nebo spíš v kalhotovém kostýmku). A Josefína od prvního pohledu neprošla přijímacím řízením. Dokáže zlepšit špatný dojem u krutopřísné tetky vyřešením sabotáží v divadle? Nebo dvou vražd?

Bláznivé předvánoční dění na malém městě tentokrát vyšlo uprostřed května, můžeme si tudíž užívat barvité popisy závějí, mordů a zčervenalých nosů hezky ve vedru na balkoně. Zima ze stránek je osvěžující, stejně jako vtipné dialogy a komické scénky chudáka komisaře Tvrdíka mezi znepřátelenými ženami (anebo ženami, které se o něj přetahují, přijde na to…).

Nový díl báječné detektivní série způsobí, že si začnete broukat vánoční koledy. Taky zaručeně vyčaruje úsměv na tváři, protože tenhle bleší cirkus zvaný „Josefína a její lidi“ evidentně disponuje kouzelnými schopnostmi. Vše navíc završí odhalení pachatele, který je hezky nečekaný, ale logický. Tak má správná detektivka končit. Jako tady – Vánoce vrcholí vrahovým doznáním a strašlivým příslibem, že teta Václava ještě neřekla své poslední slovo. Máme se zas na co těšit…

Vydal: Mystery Press, 2022
220 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA