Zmrzlý na kost (Ian McFadyen)

Zima v Lancashiru udeřila tentokrát tak silně, že to místní vrahy inspirovalo k netradičnímu řešení jejich potíží…

Inspektor Steve Carmichael z kirkwoodské kriminálky se nerad nudí, a tak vezme zavděk i netradičním pozvání na večeři od místní celebrity, moderátorky Carolyne. Na její pozvánky si ostatně nikdo nedovolí nereagovat, až na jejího švagra. Toho omlouvá jedině to, že je mrtvý. Zmrzl pod únorovými závějemi.

Carmichaelův malý tým konstáblů a seržantů rozjíždí překrásné vyšetřování podezřelého úmrtí, které jim občas přeruší jejich nesympatický komisař nebo nemožně nudný případ krádeže dobytka. Ale řádí chřipky a půlka policie zůstala doma s paralenem, někdo to tedy vyšetřit musí…

Klasická britská policejní detektivka ve stylu Vražd v Midsomeru pokračuje třetím dílem. Hezky si tu můžete uvědomit, že ne všichni policajti jsou sympatičtí a charismatičtí, anebo naopak – že i ten prasácký idiot občas přijde s dobrým nápadem a může být i přes svou povahu a názory platný člen týmu. Nebo že se holt hrozní šéfové vyskytují všude a je třeba je nějak přežít a rozdýchat.

Jako v minulých dílech tu mají svůj prostor Steveova rodina, především jeho všímavá žena Penny, ale taky nejstarší dcera Jemma, která vyletěla z hnízda. Ale ani v Leedsu není o moc klidněji…

Musím přiznat, že druhý díl Liliin deník mě příliš nezaujal, ale Zmrzlý na kost je jiné kafe. Zajímavé prostředí televizní produkce i úklidové firmy, spousta postav i tím i podezřelých, různé tlaky na vyšetřování a taky nečekaný vývoj událostí… Tenhle díl mě bavil a rozhodně to nebude jen tím číst si o závějích sněhu při tropické teplotě v pergole. Velký díl na tom má i zajímavá zápletka a tak akorát komplikované vyšetřování.

Originál: Frozen to Death, 2010
Překlad: Ivana Mertlová
Vydal: All About Books, 2021
323 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA