Čtyři tetičky a jedna vražda (Jesse Q. Sutantová)

Exotická verze Takové normální rodinky s mrtvolou a megasvatbou na krku…

Meddy má těžký život. Její široká rodina se přestěhovala z Jakarty do Kalifornie, a jak to šlo, všichni chlapi z rodiny vzali roha. Oficiálně je tedy na vině čínská kletba. Síla čtyř sester je ale tak drtivá, že od ní utekli i všichni potomci, až právě na Meddy. Na ní tedy leží břímě „poslušné dcerky“ a terče moudrých rad čtyř hašteřících se tet, které jí chtějí kočírovat život.

Ženy spolu vlastní svatební agenturu, kde Meddy pracuje jako fotografka. Rodinná pouta jí sice škrtí, ale ještě nikdy nebyla za své příbuzné tak vděčná jako ve chvíli, kdy má nešťastnou náhodou na krku mrtvolu. Rodina se semkne – ale musí taky zorganizovat obří svatbu v luxusním rezortu. A co čert nechtěl, mrtvé tělo tam putuje s nimi. A aby toho nebylo málo, hrdinka tam potká svou studentskou lásku. Jak získat zpátky skvělého chlapa, nejít do vězení, nezbláznit se ze své rodiny a ještě připravit asijskou svatbu století, to musí Meddy Chanová teprve zjistit…

Už dlouho jsem se tak nebavila jako při scéně, kdy Meddy svým šokovaným tetám vysvětluje, co na internetu znamená lilek. Od chvíle, kdy čtyři tetky rokují jak sudičky nad mrtvolou v kufru auta, nabírá příběh naprosto absurdních a bláznivých rozměrů. Jako by nestačily generační a kulturní rozdíly (jaké se jen dají v čínsko-indonéské rodině s americkou dcerou najít) ještě je tu blázinec s velkolepou čínskou svatbou. Okázalý přepych se tu mísí se starými tradicemi, do toho Meddy a její milostné trable, šibování s mrtvolou po celém letovisku, a vrchol všeho čtyři panovačné sestry, každá prosazující úplně jiný plán. Dokonalé. Jako zlodějské grotesky od Donalda Westlakea, kde se spolehlivě pokazí vše, co se pokazit dá. Předlohu okamžitě koupil Netflix, tak jsem zvědavá, jestli se povede vystihnout ta úžasná ztřeštěnost.

Originál: Dial A for Aunties, 2021
Překlad: Alžběta Komrsková
Vydal: Jota, 2022
329 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA