Archiv detektivek bleskově

Březen 2017
Druhá řada Mordparty se na televizi Prima vrátí 9. dubna s novými 8 díly.

Na Jiřího Langmajera, Tatianu Vilhelmovou, Honzu Hájka v hlavních rolích se můžete těšit v premiérové druhé řady kriminálního seriálu Labyrint. Čeká je pátrání po pachateli záhadných vražd a únosů. První díl v pondělí 13. března od 20 hod. na ČT1.

Leden 2017

Česká televize přináší 10dílný Svět pod hlavou. Když elitní policista poruší zákon, už nikdy nic nebude jako dřív. Minulost si člověka vždycky najde. Od 2. ledna na ČT1 http://www.ceskatelevize.cz/porady/10817389461-svet-pod-hlavou/. Česká televize nabídne ještě jeden seriál, a to sérii historických detektivek z počátků první republiky. Četníci z Luhačovic vstoupí na obrazovky 6. ledna.

Nový krimiseriál nasadí i TV Nova. Od 16. ledna se budou Specialisté věnovat případům, ale i osobním životům a vztahům detektivů. Vedle Davida Prachaře uvidíte Zuzanu Kajnarovou, Jakuba Štáfka a další.

15. ledna ve 20:15 hod. bude mít na TV Prima premiéru Temný Kraj s Lukášem Vaculíkem jako odborníkem na sériové vraždy. http://play.iprima.cz/temny-kraj

Září 2016
Poslední detektivka Michala Sýkory Ještě není konec se dočkala zkrácené rozhlasové adaptace. Desetidílnou četbu na pokračování si budete moci poslechnout na Dvojce ČRo od 12. do 23. září 2016 od 22 hodin. Četbu pro rozhlas připravil Jan Sulovský. V režii Tomáše Soldána účinkuje Olga Kaštická.

Po detektivce Samuela Bjørka V lese visí anděl právě vyšel titul s názvem Sova. Norský spisovatel přijede knihu představit českým čtenářům do Prahy. V úterý 20. září se můžete setkat s autorem, od 18:30 v prostorách ČSOB Inspirace na pražském Jungmannově náměstí při besedě pro milovníky nejen severské detektivky. Čeká vás nejen povídání o Norsku a scénické čtení v podání herců z Dejvického divadla.
Ve středu 21. září od 17:00 se koná autogramiáda Samuela Bjørka: knihkupectví Knihy Dobrovský v obchodním centru Arkády Pankrác.

Červenec 2016

Dvojka Českého rozhlasu uvede od 5. června do 4. září cyklus Léto s Maigretem. Pořad se bude vysílat vždy v neděli od 20:00 a každý díl pak bude ještě týden k poslechu zdarma on-line na stránce Hry a četby anebo na webu Krimi audioknihy.

První vědecký případ Sherlocka Holmese připravený v 70. letech pro Meteor vysílá Český rozhlas Dvojka v sobotu 2. 7. 2016 v rámci pořadu Meteor (od 08:05) a pak každou další sobotu jeden, až do září. Každá odvysílaná detektivka bude na webu zdarma dostupná týden po odvysílání.

Květen 2016

22. ročník mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy se koná až 12. – 15. května 2016. Už teď ale můžete sledovat informace o autorech, kteří se akce zúčastní. Průběžně budeme opět aktualizovat.

Březen 2016

Režisér Viktor Tauš v Modrých stínech (4dílná minisérie) navazuje na Hřebejkův Případ pro exorcistu s případy detektivů od Nejsvětější Trojice, opět podle stejnojmenného románu Michala Sýkory. Podle kreativního producenta Jana Šterna mají být „vážnější, napínavější a přecházejí téměř v thriller, což dává hercům větší prostor pro psychologické uchopení figury.“ Modré stíny uvedla ČT1 poprvé v neděli 28. února, ve 20.00 hod.

Také případy Agathy Raisinové z knih M. C. Beaton se dostaly na televizní obrazovky. Seriál Agatha Raisin dostala český název Vraždy podle Agathy. První díl (Koláč smrti, recenze knihy) viděli diváci v úterý 1. března na TV Prima ve 20:15.

 

Leden 2016

Česká televize opakuje tv film podle knihy Hany Proškové Případ pro rybáře s Davidem Matáskem a Viktorem Preissem. Neděle 17. ledna je věnována premiéře dalšího případu této svérázné dvojice s názvem Případ pro malíře a Případ pro lyžaře je naplánován na 24. ledna.

Září 2015

Jiří W. Procházka, spoluautor povedené detektivky Mrtvá šelma, se zapojil do netradičního projektu. V inKRIMInovanou dobu bylo možné sledovat naživo nebo přes internet vznik tajemného příběhu, na němž  podílelo 6 různorodých autorů: http://sestnevinnych.cz/index.php. Kniha vyšla v říjnu. KŘEST KNIHY: 26.10.15 od 17:30 hod. Palác knih Luxor Praha

Letošní detektivní hit Policie Modrava (o seriálu na TV Nova) z nádherné Šumavy dostane druhou serii, která se aktuálně připravuje.

Šestidílná kriminální série, kterou natáčí Vladimír Michálek pro HBO s Matějem Hádkem v hlavní roli, dostala pracovní název MAMON a momentálně se dokončuje.

Červen 2015

Český rozhlas Dvojka od pondělí 1. června začíná vysílat 15dílnou četbu na pokračování z knihy Michala Sýkory Modré stíny. Poslouchat můžete každý všední den od 22 hod.

Květen 2015

Česká Společnost Agathy Christie (SAC) vyhlásila již 17. ročník literární soutěže o nejlepší detektivní povídku roku 2015: Cenu Společnosti Agathy Christie. Pokud máte povídku o rozsahu maximálně 12 normostran, dejte jí šanci vyhrát. Podrobnější podmínky na webu SAC.

Únor 2015

Sledujete nové české televizní seriály? Skvělý Případ pro exorcistu (díly seriálu) má ještě lepší knižní předlohu od Michala Sýkory. Desetidílnému seriálu Vraždy v kruhu (díly seriálu) napsala Iva Procházková jak scénář, tak i „románovou předehru”, detektivní román Vraždy v kruhu – Muž na dně. Ta ovšem nad seriálem prozatím velmi vyčnívá. Recenzi přineseme.

Máte rádi knihy slovenského autora Dominika Dána? A co takhle film podle knihy Kapitán Smrt? Můžete se podívat na ukázku. Ve filmu se objeví třeba Oldřich Kaiser, Michal Suchánek, Maciej Stuhr nebo Ladislav Chudík. Krimithriller Rudý kapitán by se měl dostat do distribuce na jaře 2016.

Share Button
REKLAMA
REKLAMA

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu

REKLAMA