Soukromé očko z Baker Street zase na stopě

Vzpomínky na Sherlocka HolmeseMilci příběhů detektivních a tajuplných, nyní své slechy zbystřete. Náš starý dobrý známý, s lulkou a pláštěm svým kostkovaným zamířil si to z pláten filmových i beden televizních přímo do vln rozhlasových – zvukových. Nikoliv poprvé, však nejnověji takto učinil již na konci roku loňského, v dramaturgii mistrné, pod taktovkou režisérů rozhlasových zkušených a za asistence českých herců jmen libozvučných (Vladimír Čech, Jiří Ornest, Otakar Brousek ml. a Aleš Procházka).

Příběhů detektiva Holmese, jak vzešly z pera jeho otce duchovního sira Arthura Conana Doyla, jsou arciť více než dvě tisícovky. Do povědomí našich vešla řada z nich, nejhlouběji se nejspíše dostala povídka o psu baskervillském, o Údolí strachu nebo o Mstiteli. Tympanum však vydalo se cestou onačí a do podoby zvukové, toliko nám blízké, převedlo příběhy jiné.

Nuže tedy vy všichni, kdož přednost dáváte slovu mluvenému před četbou, častokráte pro zraky naše únavnou, nebo před podobou televizní či filmovou, poslyšte a slyšte např. příběh Musgraveského rituálu, Stříbrného lysáčka nebo Šesti Napoleonů. Popusťte uzdu fantazii své, nechte jí průběh volný toliko a vstupte spolu s Sherlockem Holmesem a jeho věrným přítelem dr. Watsonem do dveří pootevřených audiopříběhu detektivního.

Poslouchati možnoli téměř kdekoli

Zvukové příběhy napínavé možnoli poslouchati nejenom doma při pracích domácích nebo večer jakožto příběh ukolébavkový pro jedince dospělé, ale také při cestování zdlouhavém v povozu čtyřkolém. Cesta tak utíká až podivuhodně. Ovšem pozor: Pojedete-li vozem příliš rychle a příběh do konce doposlouchati nestihnete, hrozí, že cíl vaší cesty vámi minut bude, jenom abyste doposlechnouti mohli, co bylo za tajemství, ke kterému Musgraveský rituál vedl, či co že se to skrývalo v poslední, šesté a zatím nerozbité bystě Napoleonově.

Povídky Sherlocka Holmese vydává Tympanum jednotlivě nebo také liboli jako novinku v podobě dárkového balíčku dvanácti CD Vzpomínky na Sherlocka Holmese. Balíček tento, příběhy a atmosférou tajemnou to nabitý, obsahuje také jednu povídku z knihy Návrat Sherlocka Holmese Šest Napoleonů.

Objednati možnoli v Tympanově obchodu elektronickém (e-shopu) na stránkách www.tympanum.cz.

 

Tisková zpráva vydavatelství Tympanum

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA