Belinda Bauerová

Odvrácená strana BauerováBritská autorka zlověstných psychothrillerů s oblibou zasazuje děj svých románů do nevlídného prostředí národního parku Exmoor.

Vyrůstala v Anglii a Jižní Africe a po studiích vystřídala řadu zaměstnání. Pracovala sedm let v Cardiffu jako novinářka, příležitostně psala i scénáře. Když její rukopis vyhrál cenu BAFTA pro mladé britské scenáristy, věnovala se dalších deset let práci pro televizi. Odtud byl jen krůček k próze.
K napsání autorčina prvního kriminálního románu Vřesoviště výrazně pomohlo stipendium na Literární akademii, kvalita knihy byla oceněna i detektivní společností. Zaujala především originálním úhlem pohledu a výtečnou psychologií postav. Hlavním hrdinou je v knize dvanáctiletý chlapec, který napíše vrahovi do vězení, aby zjistil, kam zakopal tělo chlapcova strýce…
Hrdinové prvotiny z vesničky Shipcott v oblasti Exmooru se objevují i v dalších dvou autorčiných románech, Odvrácená strana a Finders Keepers, především pak policista Jonas Holly.
Čtvrtý psychothriller Rubbernecker o studentovi s Aspergerovým syndromem, který vyšetřuje vraždu, které nikdo jiný nevěří, je už samostatným románem.

Autorka nyní žije ve Walesu.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.belindabauer.co.uk/

OCENĚNÍ ::
2010 – CWA Gold Dagger (Vřesoviště)

VYŠLO ČESKY ::

  • Felix Pink čeká na smrt (Exit, Vendeta, 2023) Vyjde v srpnu
  • Vřesoviště (Blacklands, 2010; Argo, 2012)
  • Odvrácená strana (Darkside, 2011; Argo, 2014/6)
  • Krysařovy děti (Finders Keepers, 2012; Argo, 2014/10)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA