Joanna Schaffhausen

Americká autorka se inspirovala nejslavnějším vrahem a jeho oběťmi…

Autorka má titul z psychologie a umí i vládnout skalpelem díky studiu neurovědy, obojí odráží její zájem o mozek a jeho fungování a různé způsoby, jak se může zvrtnout.

Foto: Joanna Schaffhausen

Pracuje jako vědecký editor v oblasti vývoje léků, vyhledává možné nové způsoby léčby závažných onemocnění. K tomu si bokem psala do šuplíku. Nakonec až literární soutěž vyhlášená organizací Mystery Writers of America ji donutila konečně dopsat rukopis, který měla rozpracovaný od roku 2004, a poslat ho do soutěže. Nečekaná výhra jí přinesla smlouvu s nakladatelem na další dvě knihy a udělala z ní regulérní spisovatelku. 

Hrdinkou nyní již čtyřdílné série je detektiv Ellery Hathawayová, která přežila únos psychopatem, aby se po letech stále musela vyrovnávat s následky. Spolu s ní je v centru dění i agent FBI Reed Markham, který ji zachránil a po letech se opět potkávají a spolupracují.

Inspirací pro Ellery byl autorce Ted Bundy a jedna z jeho přeživších obětí. I po 40 letech jí veřejnost nedává pokoj, stále je v centru pozornosti. Joannu fascinovalo, jak hlad po senzacích ničí už tak poničené životy. Ve své sérii policejních procedurálek se úzce zabývá problematikou obětí zločinů, sama může čerpat ze své zkušenosti oběti sexuálního násilí. 

Joanna žije s rodinou v Bostonu a nyní chystá novou detektivní sérii.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::

http://www.joannaschaffhausen.com/

OCENĚNÍ ::

2016 – Mystery Writers of America – nejlepší debut

VYŠLO ČESKY ::

Ellery Hathawayová:

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA