Jessica Fellowesová

Autorka s citem pro historii píše kouzelné detektivky ze Zlaté éry, připomínající Agathu Christie…

Britská spisovatelka a novinářka na volné noze začínala v rubrice celebrit, postupně prošla řadou magazínů se zaměřením na venkov a styl.

Do většího povědomí se dostala díky spolupráci se svým strýcem Julianem Fellowesem, tvůrcem slavného seriálu Panství Downtown. Oba totiž milují historii a Jessica pro seriál napsala pět doprovodných knih, díky kterým se zúčastnila přednáškového turné po Spojených státech.

Důkladnou znalost prostředí a historických detailů přelomu 20. století také využila ve své rozepsané sérii odpočinkových detektivek. V nich se zaměřila na skutečnou rodinu Mitfordových, zvláště pak šestici sester, které v 1. polovině 20. století plnily stránky novin – autorka o nich mluví jako o „Kardashiankách Zlaté éry”. Pro své detektivky si ale vybrala etapu, kdy byly sestry ještě malé – její série bude míst šest dílů, pro každou sestru jeden. V prvním, který právě vyšel, propojila Mitfordovi ještě s jedním reálným příběhem, nikdy nevyřešenou vraždou vnučky Florence Nightingaleové.

Autorka nyní žije v Oxfordshiru se svou rodinou, psem a drůbeží, i když je prý srdcem stále Londýňanka.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.jessicafellowes.com/

VYŠLO ČESKY ::

  • Mladí, neklidní a mrtví (Bright young dead, 2018; Ikar, 2019) Vyjde v říjnu
  • Mitfordské vraždy 1 (The Mitford Murders, 2017; Knižní klub, 2018)
Share Button

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.