Alex Michaelides

Britsko-kyperský autor a scénárista nikdy nepočítal s celosvětovým úspěchem…

Vystudoval anglickou literaturu na Cambridgi a jako nástavbu psychoterapii. Dva roky pracoval na uzavřeném oddělení psychiatrie pro mladistvé, kde získal inspiraci pro svůj románový debut.

Když kdysi v létě na Kypru přečetl celou Agathu Christie, byl tak okouzlen, že se rozhodl také napsat podobně skvělou detektivku. Ale pak se toho úkolu zalekl a raději psal scénáře, přišly mu snazší. Strávil spoustu let psaním různých scénářů a tři z nich se podařilo zrealizovat. Odmítání však bylo nesmírně frustrující, a tak se Alex pustil do psaní románu.

Řadu let rukopis piloval a vybrušoval k dokonalosti, a nakonec se k předkupním právům strhla napínavá nabídková aukce. Debut Mlčící pacientka, inspirovaný také řeckými mýty, se prodal do neuvěřitelných 44 zemí po celém světě. Prodalo se na milion výtisků. Stejná bitva se strhla také o filmová práva. Autor prý měl pocit surreálna, když ti samí producenti, kteří ho jako scénáristu 20 let ignorovali, mu teď volají o půlnoci a škemrají o smlouvu. Nakonec zvítězila produkční společnost Brada Pitta Plan B, Alex k filmu píše scénář.

I druhá autorova kniha Panny je inspirována řeckými mýty a studiem na prestižní univerzitě.

VYŠLO ČESKY ::

  • Panny (The Maidens, 2021; Motto, 2022) Vyšlo
  • Mlčící pacientka (Silent pacient, 2019; Motto, 2020)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA