Zrozen bez porodu (TV film)

Zrozen bez porodu_c_ jef Kratochvil. (386)Česká televize uvede v neděli, 21.3.2010 ve 20.00 hod. na ČT1 kriminální příběh ze současnosti. Režisér Filip Renč v Centru dramatické tvorby brněnského studia České televize natočil příběh, do jehož hlavních rolí obsadil Simonu Stašovou a Juraje Kukuru. Podle skutečných událostí napsal scénář populární novinář a publicista Josef Klíma.

Ten se podle vlastních slov nechal inspirovat skutečností, že: …na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí. Vniknou potají do cizích životů jako paraziti a postupně svého nositele zahubí, ať už existenčně, finančně či přímo fyzicky… a dodává: „Tak je tomu i v tomto případě, protože náš příběh se skutečně odehrál – bohužel ovšem bez šťastného rozuzlení. Fabulace ho posunuje z pouhé anatomie zla (které je už dnes všude nadbytek a uvrhuje diváka do stále hlubší deprese) směrem k naději. K naději, že přestože se musí řadový občan v džungli dnešní doby spoléhat nejvíc na sebe, má šanci – pokud nepodlehne malomyslnosti – ubránit se. A to přesto, že jeho situace vypadá často beznadějně.?

Zrozen bez porodu (c) Jeff KratochvilTakto beznadějně vyhlíží i situace zdravotní sestry Věry Podlipné, která sice nemá existenční problémy, neboť zdědila majetek po rodičích, ale které jednoho dne dorazí dopis s opravdu podivným obsahem?
Od tohoto okamžiku se začíná odvíjet až nepravděpodobný příběh, v jehož televizní podobě kromě už zmíněných protagonistů uvidíme třeba Jana Hrušínského, Jaromíra Noska, Jiřího Dvořáka, Lucii Siposovou či Zdenka Dvořáka.

Foto © Jef Kratochvíl
Zdroj: www.ceskatelevize.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA