Edwin Hill

Autor temné, atmosférické detektivky, se nechal inspirovat skutečným případem…

Vyrostl v Massachusetts, kam se zase obloukem vrátil. Po škole zažil rozmach internetových domén v San Francisku, než se vydal do Bostonu přiložit ruku k dílu knižnímu průmyslu. Nyní je viceprezident nakladatelství, specializovaného na učebnice.

K napsání knihy ho inspiroval skutečný případ podvodníka, který dlouhá léta střídal identity, než ho v roce 2011 coby Clarka Rockefellera konečně zatkli za podvody a vraždu. Edwin na základě toho napsal úvod, kde je hlavní postavou právě takový hochštapler jménem Sam. A když k němu vymýšlel protivníka, vznikla Hester Thursbyová, skutečná hlavní hrdinka chystané série. Hester je knihovnicí na Harvardu, která jako koníčka hledá ztracené věci. A teď má najít Sama, ale ten nechce být nalezen…

Autor je vášnivý čtenář, a tak mu další inspirací byla Patricia Highsmith a její Talentovaný pan Ripley pro charakter sociopata i Louise Penny pro lidskost v její sérii.

Edwin žije v Roslindale v Massachusetts se svým partnerem a labradorkou, která je největším fanouškem jeho knih. Druhý díl vyjde v září, první se dostal do nominací na Agatha award.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.edwin-hill.com/

VYŠLO ČESKY ::

  • Chata u jezera (Little Comfort, 2018; Kalibr, 2019)
  • Nezvěstní (Missing one, 2019; Kalibr, 2020) Vyjde v září
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA