Zdislava a ztracená relikvie (Vlastimil Vondruška)

Zdislava a ztracená relikvieCelý název: ZDISLAVA A ZTRACENÁ RELIKVIE aneb tři zločiny, které rozřešil královský prokurátor Oldřich z Chlumu

Oldřich z Chlumu je královský prokurátor a správce hradu Bezděz žijící v době vlády krále Přemysla Otakara II. a poprvé se objevil v historické detektivce Dýka s hádem. Já se s ním však seznámil až v druhé knize s ním – Zdislava a ztracená relikvie.

Nedoporučoval bych vám číst zadní stranu vazby, kde je podle mě prozrazeno až moc z děje. Něco málo k němu ale přece jen prozradím: V románu se proplétají celkem tři případy – relikvie, která by se dost možná mohla ztratit; smrti zlatníka a znásilnění jeho ženy; smrt zemana zabitého v souboji. Kniha je napsaná moc čtivě, vystihuje tehdejší prostředí, ale zároveň neotravuje s podrobnými popisy hradů, šlechtických hostin nebo třeba dobového oblečení.

Vlastně jediné, co jí možná trošku škodí (nebo naopak prospívá?) je proplétání tří případů, kdy se můžete trošku ztrácet. Neobvyklou vyšetřovací “trojku” – Oldřicha z Chlumu, panoše Otu ze Zástřizlí a velitele královské družiny Diviše si podle mého názoru oblíbíte.

Alespoň mě osobně se kniha líbila a brzy rád sáhnu po další historické detektivce Vlastimila Vondrušky.

Moba, Brno 2003, edice Hříšní lidé Království českého

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

REKLAMA
REKLAMA

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu

REKLAMA