Wulf Dorn

Wulf-dorn-by-Thorsten-Megele
Foto: Thorsten Megele

* 20. dubna 1969 Německo

Německý autor psychothrillerů sbírá náměty na psychiatrické klinice, kde léta působí…

Hororové povídky píše už od svých dvanácti let, řadu z nich publikoval v různých žánrových magazínech. Mezitím vystudoval a pracoval na psychiatrické klinice, především v oboru pracovní rehabilitace, ale i výzkumu. Práce na klinice mu poskytla hodně námětů pro jeho tvorbu, v roce 2009 debutoval psychothrillerem Trigger, kde je hlavní hrdinkou psychiatrička. V dalších dvou románech je hrdinou psychiatr Jan Forstner. V roce 2012 napsal také první psychothriller pro mládež. Nejnovější kniha se výjimečně odehrává především v Londýně a na Frankfurtském veletrhu (ostatní jsou zasazeny do fiktivního městečka Fahlenburg).
Autor je velmi populární především v Itálii, kde po veleúspěšném vydání jeho prvotiny v roce 2010 je každý jeho další román velkým hitem. V září letošního roku měl v Miláně literární turné při příležitosti vydání poslední knihy.

Jeho nervydrásající romány byly přeloženy do řady jazyků, od polštiny přes řečtinu až k turečtině. Všechny thrillery byly nahrány jako audioknihy, některé z nich namluvil autor sám. Ve volném času jezdí rád na kole, sbírá horory a se svou ženou se stará o šest koček.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.wulfdorn.net

VYŠLO ČESKY ::

  • Mrazivé ticho (Kalte Stille, 2010; Knižní klub, 2013)
  • Temné šílenství (Dunkler Wahn, 2011; Knižní klub, 2014/11)
  • Spouštěč (Trigger, 2009; Knižní klub, 2016/4)
  • Fobie (Phobia, 2013; Knižní klub, 2018) Vyjde v září
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA