Vražedné dědictví (Linda Fairsteinová)

Linda Fairsteinová Vražedné dědictvíVražedné dědictví je nejnovějším titulem americké autorky Lindy Fairsteinové, při jehož čtení budou nadšeni nejen čtenáři, jejichž láska ke knihám hraničí s posedlostí.

Přepadení mladé restaurátorky Tiny Barrové v jejím suterénním bytě na Manhattanu se jeví jako jeden z dalších sexuálních zločinů, a proto je s policií přivolána žalobkyně okresní prokuratury Alexandra Cooperová. Žena, o níž projevil strach jeden ze sousedů, nemá zájem o jakékoliv vyšetřování a při čekání na lékařskou prohlídku v nemocnici uteče. Jako by zmizela beze stropy. Alexandra Cooperová se téměř musí vzdát svého případu, protože Tina odešla ze své vlastní vůle a zločin nehlásila. V Tinině bytě je však nalezena mrtvá žena a u jejího znetvořeného těla je nalezena historická modlitební knížka. Jak souvisí Tina s mrtvou ženou v jejím bytě? Odtud je to už kousek k prostředí Newyorské veřejné knihovny (New York Public Library), kde se velká část příběhu odehrává.
Vzácné tisky, mapy, sběratelé, kteří by byli ochotni pro cenné knihy udělat téměř cokoliv, včetně spáchání zločinu. Žalobkyně se svými policejními kolegy Mikem Chapmanem a Mercerem Wallacem se postupně „prokousává“ historií, aby vyřešila zločin v současnosti.

Na své si přijdou hlavně milovníci historie, protože Vražedné dědictví je jí naprosto prošpikováno. Je znát, že pro přípravu knihy provedla Linda Fairsteinová velký průzkum historické knihovny, která je plná nejrůznějších zákoutí a jejíž prostory jistě skrývají spoustu tajemství. Dozvídáme se i spoustu informací o získávání, uchovávání a skladování starých tisků. Historii je tu věnováno tolik místa, že občas se dá zapomenout, že sledujeme vyšetřování vraždy.
Osobní život tu možná vyznívá trochu zbytečně a vztah Alexandry a jejího francouzského přítele vyznívá chladně i přes milostné scény.
Knihy Lindy Fairsteinové čteme především kvůli kombinaci historického poznávání Manhattanu ve spojení s detektivním příběhem. Vražedné dědictví je skvělou kombinací obojího a podle mne patří mezi nejlepší knihy, které autorka napsala.
Originál: Lethal Legacy, 2009
Překlad: Marie Fulková
Vydalo nakladatelství Deus, 2009
240 stran
www.nakladatelstvideus.cz
Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

REKLAMA
REKLAMA

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu

REKLAMA