Pekelná brána (Linda Fairsteinová)

Linda Fairsteinová Pekelná bránaSouvisí spolu nějak jistý vlivný kongresman a potopená loď zvaná „Zlatá plavba“ s nelegálními uprchlíky? Zpočátku to tak nevypadá…
V ledovém novoročním moři se najde několik mrtvých, ale jedna z žen zemřela ještě dříve, než se loď potopila.
Mezitím utekl opilý kongresman Ethan Leighton z místa dopravní nehody. Důvodem nebylo ani tak požití alkoholu dravého politika jako spíše zájem skrytí mimomanželského dítěte.Newyorský starosta Vin Slater se zajímá o oba zločiny a velmi tlačí na jejích vyřešení. Do hry vstupuje Leightonova přítelkyně Salma, která obviní kongresmana z napadení a jejích hlášení na tísňovou linku 911 přibývá a přesto Salma prohlašuje, že ona policii nevolala. A potom žena zmizí…

Alex Cooperová je tentokrát ve značném politickém tlaku a zjišťuje, že obchod s lidmi má v New Yorku dlouhou tradici, která se jen tak před něčím nezastaví. Alex půjde i tentokrát o život a kromě toho bude muset „svádět profesní bitvy“ se svým učitelem Lemem, který byl jedním z jejích prvních nadřízených v kanceláři okresního prokurátora. Nyní je Lem Howell advokátem Leightona a spoléhá na své přátelství s Cooperovou.
Dvanáctý případ se žalobkyní okresní prokuratury Alexandrou Cooperovou je lidsky krutý, není však co se týká napětí příliš strhující, což je typické pro většinu knih americké spisovatelky Lindy Fairsteinové. Co autorka trochu změnila, je menší polidštění velkého pracovního maniaka, Alex Cooperové, která v tomto příběhu řeší i svůj vztah ke kolegovi, detektivu Miku Chapmanovi.Od Mika opět dostáváme přednášky z dějin New Yorku. Někdy je jeho vyprávění natolik rozsáhlé, že máte pocit, že čtete spíše historický román namísto detektivky. Speciálně tento příběh je procházkou po významných newyorských budovách souvisejících s úřadem starosty, obzvláště s Gracie Mansion (oficiální sídlo starosty), kde ve studni čeká krutý nález. Mike Chapman je drzý chlapík a v tomto příběhu se dokonce několikrát slovně střetne se starostou. Otázkou je, zda by se v reálném světě brzy poté nestal pochůzkářem.

Pokud od čtivé Pekelné brány budete očekávat spoustu historie, politiky a s ní spojených intrik, nejspíš se budete bavit.
Originál: Hell Gate, 2010
Překlad: Marie Fulková, 2010
Vydalo nakladatelství Brána, 2010
www.brana-knihy.cz
256 stran
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA