Vražda na silvestra (Lee Harrisová)

Lee Harrisová Vražda na SilvestraPokud Vám detektivky Lee Harrisové připadají méně napínavé, možná nastala chvíle, opět si přečíst jeden titul od této autorky.

Stejně jako kniha Vražda o Vánocích, začíná i Vražda na silvestra tím, že se jedna osoba nedostaví na slavnostní večeři. Tou osobou je mladá dívka Susan. Její rodiče a přítel netuší, kam mohla zmizet a projevují velké znepokojení. Christine Bennettová, bývalá jeptiška, nyní manželka, hrdá matka ale hlavně příležitostný soukromý detektiv, se z pověření svého šéfa, významného právníka Arnolda, opět pouští do vyšetřování.
Chris pátrá v rodině dívky, mezi jejími kolegy, přítelkyněmi. Zdá se, jako by tahle hodná a milá Susan neměla důvod zmizet. Policie vyčkává, protože se prozatím žádný zločin nestal a dívka odešla dobrovolně. Jedna stopa se zdá být cestou správným směrem a když se po ní Christine vydá, nalezne v polorozpadlé farmě mrtvou ženu. Vyšetřování najednou nabere poněkud jiný směr než se původně očekávalo.
Chris žongluje mezi pátráním po zmizelé Susan a péčí o svého šestitýdenního syna Eddieho. Je zajímavé sledovat, jak se během jednotlivých knih vyvíjí postava bývalé jeptišky. Při tomto pátrání je dokonce Chris zatčena za nedovolené obnažování, když v autě kojila svého syna. Ovšem ani tentokrát neztrácí kontakt se svými přítelkyněmi z kláštera a s jednou se vydá do opuštěné farmy. Stejné pomoci jako obvykle se jí dostává od manžela Jacka, člena newyorské policie.
V jednu chvíli dostane Chris od Arnolda zákaz cokoliv v případu podnikat, což ale zvýší její zvědavost a touhu po spravedlnosti.
I tentokrát se jedná o příběh vztahující se k minulosti, jak je tomu u Lee Harrisové zvykem, ale zločin je současný.
Vražda na silvestra má spád a řekla bych, že oproti ostatním knihám Lee Harrisové je značně napínavější a bohatší na nečekané zvraty. Právě i dějová pestrost přidává tomuto devátému případu bývalé jeptišky Christiny Bennettové na zajímavosti.
Originál: The New Year’s Eve Murder, 1997
Překlad: Lubomír Veselý
Vydalo: nakladatelství Motto, 2009
280 stran

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA