Vražda v Hell’s Kitchen (Lee Harrisová)

Vražda v Hells KitchenMožná jste si přečetli některou knihu ze série s bývalou jeptiškou Christine Bennettovou, jejímiž příběhy je u nás známá americká autorka Lee Harrisová. Vražda v Hell’s Kitchen ale pochází se série s newyorskou policistkou Jane Bauerovou. Pokud máte rádi svižné a napínavé knihy, rozhodně si ji nenechte ujít.

Jane Bauerová hodlá po dvaceti letech skončit ve službách policie a těší se na pravidelnou a klidnou kancelářskou práci. Do té doby však musí objasnit jeden z odložených případů připravených pro nově založenou speciální jednotku, a to smrt muže nalezeného ve vestibulu činžovního domu. Beze stop a beze svědků se případ řeší velmi těžko. Navíc se zdá, že všichni, kdo v domě tehdy žili, se někam ztratili. Vlastně celý dům se řízeným nájmem na Manhattanu tak nějak budí hrůzu.

Tým složený z Jane a dvou nesourodých kolegů Gordona Defina a Seana MacHovece, zpočátku vypadá na pořádné pracovní třenice. Kromě vlastního vyšetřování se Jane zkouší dostat z ukončeného tajného a zakázaného vztahu, což se jí vůbec nedaří, a navíc se jí vrací velmi osobní připomínka dávné minulosti.

Přestože z případu není úplně nadšená, práce ji pohltí a věnuje mu veškerou svou energii. Začíná jí jít o život a neví, komu může věřit. Cítí, že je nejen kýmsi sledována v New Yorku, ale hrozí jí i nebezpečí v Omaze, kam se vydá za bývalým nájemníkem domu. Může to být někdo, kdo souvisí s případem, nebo je to dokonce někdo z řad policie, i když Jane pátrá téměř v naprostém utajení?

Jane je velká sympaťačka s lidskými vlastnostmi, obyčejná ženská, která sem tam udělá nějakou tu botu. Aktuálně je v období velkých změn — nová práce, ukončený vztah, nové vysněné bydlení. Jenže ne všechno musí dopadnout tak, jak si člověk naplánuje.

Na rozdíl od série s jeptiškou Christine Bennettovou je tato kniha více procedurální, což ovšem vůbec nebrání spádu příběhu. Navíc hlavní postava má dostatek prostoru pro to, abychom ji mohli dobře poznat. Tato klasická detektivka nemá žádná hluchá místa a nádherně se čte. Nejen že vás pohltí detektivní příběh, ale budete i velmi zvědaví na další osudy sympatické policistky. Doufám, že i další příběh Jane Bauerové, který právě vyšel pod názvem Vražda v Aplhabet City, bude stejně skvělý.

Originál: Murder in Hell’s Kitchen, 2003
Překlad: Lubomír Veselý
Vydalo nakladatelství Motto, 2013
386 stran
www.albatrosmedia.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA