Vražda mezi námi (Ann Granger)

Eric SchuhmacheAnn Granger Vražda mezi námir, bývalý švýcarský hokejista, se rozhodne přestavět starý dům zvaný Springwood Hall, který se nachází nedaleko historického města Bamford. Ze starého stavení se má stát supermoderní hotel s restaurací, což velmi pobouří místní obyvatele a především Společnost pro záchranu historického Bamfordu. Tohle uskupení má mezi sebou zajímavé jedince, v čele se slečnou Mappeovou, která se rozhodne protestovat proti hotelu přímo na jeho slavnostním otevření. Její vystoupení, při kterém proběhne kolem budovy po stažení protestního transparentu z těla zcela nahá, však zcela zanikne po nálezu mrtvé ženy ve sklepě pod restaurací. Kdo a proč zabil Ellen Bryantovou, kromě jiného také členku Společnosti pro záchranu historického Bamfordu opět řeší vrchní inspektor bamfordské policie Alan Markby za vydatné pomoci Meredith Mitchellové. Meredith opět nedokáže jen tak postávat opodál zločinu a svou diplomacií pátrá na vlastní pěst. Jak to ve správné detektivce má být – každý má co skrývat a motiv pro vraždu by se také našel u více osob. V tomhle příběhu jde nejen o hotel, ale i o bezpečí malých dětí, o útulek pro přestárlé koně a osly, který se nachází v blízkosti Springwood Hall a právě se nehodí k imagi moderního hotelu, a také o dva konkurenční kritiky restaurací.
Tahle série má své zatvrzelé odpůrce, ale i příznivce. Autorka se stále drží podobného schématu, v okolí města Bamfordu to trochu vypadá jako v okolí Midsomeru, ale přece jen vždy zbude několik osob na další příběh.
Autorčino psaní se s každou knihou rozvíjí, a tak čtvrtá kniha s Mitchellovou a Markbym je opět vypracovanější a čtivější, přitom se Ann Granger stále drží poklidné klasické detektivky.

Originál: Murder Among Us, 1992
Překlad: Zdeňka Zvěřinová
Vydalo nakladatelství Motto, (www.motto.cz), 2008

Share Button

Související příspěvky:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.