Ukázka z knihy Chraň nás od zlého

chran-nas-od-zlehoRalph Sarchie, Lisa Collier Coolová
Události, po kterých vám bude tuhnout krev v žilách, protože to, co jste si doposud mysleli, že jsou jen výplody něčí fantazie, se Ralphu Sarchiemu stalo každodenním chlebem!
Přečtěte si ukázku z knihy Chraň nás od zlého.

Konec nočního děsu
Zatímco jsem byl v suterénu ohrožován zlými silami, zaznamenal Joe v případu nový znepokojivý obrat. Asi dva týdny poté, co s nimi duch hrál hry s kourem a se zrcadlem, se stala Gabbyina nejstarší dcera cílem neuvěřitelně krutých nadpřirozených útoků. Přestože měla mladá nevěsta nejkrásnější tvář z celé rodiny, se světle olivovou pokožkou, kolem které ve vlnách splývaly tmavé husté vlasy, a měla výrazné tmavé jiskrné oči, teď měla velmi zasmušilý a téměř nepřátelský výraz. Vyzařoval z ní tak intenzivní pocit neštěstí, že ji obklopoval jako hustý černý mrak. Vzbuzovala pocit, že bylo-li by vyřčeno něco nevhodného, začala by dštít hromy a blesky.

Když Joe mírným hlasem požádal Lucianu, aby si pověsila na krk medaili svatého Benedikta a nenechávala ji ležet na stole, okamžite vybuchla. „Nosila jsem na krku medailon s Pannou Marií, a dnes ráno zmizel,“ oznámila téměř vzteklým hlasem a rozhlédla se po pokoji, jako by měla podezření, že jí ho někdo z rodiny vzal, zatímco spala. „Byl celý ze zlata!“
„S tím si nedělejte starosti,“ snažil se ji uklidnit můj partner.„Za zmizením vašeho medailonu stojí dábel, chce vyvolat hádku a postavit vás proti ostatním členům rodiny. Ten duch chce, abyste si šli jeden druhému po krku. Proc si nechcete dát na krk druhý medailon?“
„Provázek je příliš dlouhý,“ stěžovala si Luciana. Podala medailonek Carlovi, který se držel stranou, výraz jeho tváře prozrazoval obojí: snahu svou prudkou snoubenku ochránit, ale také jisté obavy. Přestože mu bylo jen pětadvacet let, vlasy z jeho čela ustoupily dozadu a  odhalily vysoké celo, jež zdůrazňovalo jeho jestřábí nos. Byl celý v černém a v levém uchu měl zlatou náušnici. Sáhl do kapsy těsných džínů, vytáhl z ní švýcarský nuž a opatrně šňůrku zkrátil.
„Co děláš? Teď je příliš krátká!“
Carl uřízl další kousek šňůrky z klubka, které jsme přinesli, Luciana ho popuzene pozorovala. „Je to tak v pořádku?“
Vzala medailon a opatrně, aby se nezachytil za ohon, si ho přetáhla pres hlavu. „Myslím, že ano,“ přiznala neochotně. Zastydela se za svůj výbuch a dodala: „Omlouvám se, že se chovám tak hrozně,
ale v noci jsem spala jen půl hodiny.“
„Tím se netrapte,“ poradil jí Joe. „Vím, že jste rozrušená a vyděšená. Zavoláme Ralpha, abychom zjistili, jaký problém tady vlastne máme.“
Vzteklý výraz z její tváře zmizel, klesla do židle a vypadala, jako by na svých křehkých ramenou nesla tíhu celého sveta.
„Před několika týdny, asi ve dvě hodiny v noci, jsem si četla ve svém pokoji. Na stolku u postele jsem měla sklenici s vodou. Když jsem vstala, abych v hale rozsvítila světlo, to kvuli mé setře, která byla venku na párty, sklenice se vymrštila mým směrem a těsne minula mou hlavu.“
Šlo o první útok na její osobu a její křik přivolal celou rodinu. Bála se zůstat sama, proto další noc spala v sestřine pokoji. Uprostřed noci se postel, o kterou se dívky dělily, zacala divoce trást, skákala po podlaze nahoru a dolů. Opět rodinu probudil křik, ale v okamžiku, kdy rozsvítili, třesení ustalo.
Takové příhody jsou charakteristické. Za tmy se dějí divné veci, které ustanou, když se rozsvítí. Jde o typickou dábelskou hru, jejímž cílem je vyvolat strach a úžas. Oběti se pak tážou samy sebe: „Opravdu se ta postel trásla, nebo to byla jen noční můra? Zdálo se nám to, nebo jsme si to obě jen představovaly?“ I když se zlé síly zpocátku projevovaly skrytě, den po dni přitvrzovaly. Zamoření domu zlými silami se rychle změnilo ve fyzický útlak. Po otočení vypínačem dábel nejen nemizel, ale začal napadat i za denního světla.
Pokaždé si vybral stejnou osobu, Lucianu. „Každý den jsem poškrábaná,“ popisuje. „Vetšinou mám široké červené pruhy pres celé paže, které ale rychle mizí, někdy už za nekolik minut. Jednou v noci kolem druhé hodiny jsem na kůži ucítila bolestivé pálení, vzbudila jsem se s pentagramem vyrytým do kůže na břiše. Podruhé mě pálila paže a měla jsem pocit, jako bych celá hořela. V zrcadle jsem si přečetla na paži vypálené císlo – 666 – ďáblovo číslo.“
Bylo zvláštní, že se hlavní obětí útoku stala práve budoucí nevěsta. Dvě její mladší sestry ji popsaly jako silného jedince, byla krásná, dobromyslná a ctižádostivá. Při práci v Tajemnu jsem zjistil, že není možné určit důvod, který by vysvetlil, proč je nějaký člen rodiny vybrán k dábelským útokům vedle lidí, jež jsou napadáni kvuli své slabosti, kterou dábel rychle vycítí. Často bývá takovou osobou dítě, tito falešní duchové rádi pokoušejí děti. Je to krutá, ale efektivní taktika: v případě, že se zlá síla snaží dostat matku, je nejlepší cestou ke zlomení matčiny vůle a oslabení jejího odporu k útlaku brutální napadání jejího dítěte.
Přestože temné síly mohly provádet stejné věci kterémukoliv z  Gabbyiných dětí, měl jsem svou teorii o  tom, proč si vybraly práve Lucianu. Jestliže zrádná síla vystupovala jako politováníhodný duch ženy, která byla zavraždena ve svůj svatební den, perverzním a  logickým vysvětlením démonova výberu bylo to, že matka s ní bude soucítit víc, když si představí, že by její dceru, která bude brzy nevěstou, potkalo něco podobného.
Bylo-li tomu tak, fungovalo to. Gabby se okamžite Virginie zeptala, jsou-li v domě i jiní duchové. Ďábel měl odpověď připravenou. „Řekla, že v domě byly dva druhy poltergeista,“ řekla Gabby. „Jeden byl dobrý, ale ten druhý byl velmi zlomyslný a nebezpečný.“

ANOTACE
Podle skutečných případů Ralpha Sarchieho, seržanta NYPD
Ralph Sarchie pracuje jako policista v 46. newyorském okrsku v jižním Bronxu. Kromě toho se ale zabývá i tajemnem, jak tomu sám říká. Vyšetřuje případy démonické posedlosti a asistuje při exorcismu, při vymítání nejhoršího – a nejnebezpečnějšího – nepřítele lidstva.
V této knize zobrazuje neuvěřitelné skutečné zločiny a případy nelidského zla, které nebyly nikdy vyřešeny, objasněny ani pochopeny. Vyškolen v rituálech exorcismu a jako očitý svědek mnoha případů démonické posedlosti líčí své zkušenosti s dosud nevysvětlitelnými jevy, které na stíny přicházející z temnot vrhají nové světlo.
Seznamuje čtenáře s hierarchií pekla na zemi a odkrývá odporné rituály kněze Pala Mayombeho. Vypráví strašidelné historky ze života: příběh mladé dívky, jejíž nevinnost je pošpiněna inkubem; o domě napadeném zlomyslným duchem nevěsty zavražděné v 19. století; o smrtelném hříchu; o zloději duší; o bloudění ztracených duší; o nešťastném muži, který se měnil ve vlkodlaka; popisuje temné stránky soužití se sousedy věnujícími se satanismu a jiné.
Všechna tato odhalení jsou znepokojujícím spojením mezi „tradičním“ zločinem a mrazivými hrůzami nadpřirozeného světa.
Nakladatel: Noxi, 288 str, vázáno, 299 Kč

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA