Televizní film Enyky benyky podle Agathy Christie

Enyky benykyDnes, 11. dubna 2010 od 21:55  bude ČT1 vysílat další pokračování cyklu Vraždy podle Agathy Christie a to adaptací knihy Zkouška neviny. Epizoda má název Enyky benyky.

Když francouzští tvůrci volně zpracovali jednu z detektivek Agathy Christie a natočili minisérii Malé rodinné vraždy (Česká televize uvedla v loňském roce), zdaleka netušili, jak velký bude mít tato adaptace úspěch. Stvořili novou postavu komisaře Larosiera a jeho mladičkého pomocníka inspektora Lampiona. Obě postavy jsou příliš sympatické a dominantní, než aby je producenti v dalších adaptacích opustili, navzdory Larosierově osudu v první minisérii.
V současné době byly natočeny čtyři detektivní romány Agathy Christie, které se ve Francii vysílaly v loňském roce a v současné době se dokončují další dvě.
Enyky benykyPříběh Enyky benyky (Am stram gram je začátek francouzského rozpočítávadla), vyšel v čestině pod názvem Zkouška neviny, vypráví příběh matky, která adoptovala pět sirotků, kteří pocházeli ze třídy nižší, než byla ona. Ale cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly.

Hrají: S. Duléry, M. Colucci, H. Vincentová, R. Stévenin a další. Režie Stéphane Kappes
Originální název: Am Stram Gram
Stopáž: 90 minut
Rok výroby: 2008

Zdroj: www.ceskatelevize.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA