Susan Elia MacNeal

Americká redaktorka se tak nadchla pro válečný Londýn a Churchillův kabinet v bunkru, až napsala úspěšnou sérii detektivek z podzemních ministerských kanceláří…

spionka-princezny-alzbetyVystudovala angličtinu na Wellesley a poté absolvovala nakladatelský kurz na Harvardu – jako jedna z mála současných spisovatelek ji to nejdříve táhlo k vydávání než psaní knih. Od stáže v Random House se postupně vypracovala až na redaktorku a občasnou přispěvatelku do Dance Magazine. Když se však redakce stěhovala z New Yorku, Susan zůstala ve městě a rozhodla se být spisovatelkou na volné noze.

Přelomovým pro ni byl pobyt v Londýně a návštěva podzemních kanceláří Winstona Churchilla. Díky komentované prohlídce a ukázkám z deníků tehdejších sekretářek byla návštěva natolik inspirující, že se Susan rozhodla nejen o době a lidech zjistit víc, ale i napsat svůj vlastní příspěvek. Díky deníkům skutečných Churchillových sekretářek, především Elizabeth Layton Nelové, a důkladným rešerším vznikla detektivní série z válečných 40. let. V ní je hrdinkou Maggie Hopeová, jedna z mnoha na tehdejší dobu podceňovaných sekretářek, která díky svému matematickému vzdělání náhodou rozlouskne tajnou šifru, a dostane se tak i k MI5. (Inspirací pro první zápletku bylo nedávné odhalení skutečného nacistického kódu v inzerátech tehdejšího dámského magazínu…)

První kniha v sérii získala řadu nominací a ocenění, druhou vyzdvihla ve svém pořadu Oprah Winfrey. Na podzim 2015 vychází páté pokračování historických detektivek, které vynikají především strhující atmosférou a dobovými detaily.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.susaneliamacneal.com

OCENĚNÍ ::

2013 – Barry award (Mr Churchill´s Secretary)
Více o cenách

VYŠLO ČESKY ::

Share Button

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA