Seth Patrick

ozivovatel-seth-patrickNový britský autor odvážně kříží žánry, nechává promluvit mrtvé a možná podle jeho prvotiny natočí film…

Narodil se v Severním Irsku a po studiích v Oxfordu pracoval řadu let jako programátor ve firmě, vyvíjející počítačové hry. Vždy chtěl ale psát. Pokoušel se prosadit se scénáři, ale krom vítězství v jedné soutěži BBC jeho snahy dál nevedly. To se změnilo až v roce 2004, kdy navštěvoval kurz tvůrčího psaní, vedený Peterem Jamesem, odborníkem na horory. Tam Seth rozvinul svůj námět, inspirovaný povídkami Edgara Allana Poea. Trvalo však dalších šest let, než rukopis dokončil a poslal ho do nakladatelství. Literárnímu agentovi ale stačil jeden den, aby věděl, že o knihu bude zájem. O tom svědčí i fakt, že filmová práva zakoupila významná produkční společnost Legendary Pictures.

A o čem je první kniha z chystané trilogie na pomezí žánrů krimi, paranormálna a hororu? Debut The Reviver popisuje svět, ve kterém je možné na krátkou chvíli oživit mrtvé, aby mohli usvědčit své vrahy. Profesionální oživovatel Jonah Miller však na vlastní kůži zjistí, že nic není tak jednoduché…

Patrně díky podobnosti námětů pověřilo nakladatelství Macmillan autora k napsání knižní verze úspěšného televizního seriálu Les Revenants/The Returned. Původně francouzský seriál líčí osud městečka, kam se vrátili jejich mrtví, aniž by si pamatovali svou smrt. Seriál získal prestižní cenu Emmy a Seth Patrick napíše rozšířenou verzi prvních dvou sezon s novými postavami a vývojem.

Mezitím se autorův původní román Reviver šíří Evropou a v namluvené verzi získal ocenění Audie Audiobook v kategorii Paranormal. Na jaře 2015 vyjde v Británii druhý díl s názvem Acolyte.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.sethpatrickauthor.blogspot.co.uk

VYŠLO ČESKY ::

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA