Štěstí na řecký způsob (Torri Carington)

Ve svatební den, jen chvilku před obřadem, přímo v řeckém ortodoxním kostele přistihne Sofie Metropolisová svého nastávajícího s kalhoty od smokingu u kolen a v „náruči“ své nejlepší kamarádky a družičky. Pro Sofii je to znamení, že nastal čas změn. Nejdříve si sama střihne svatební cestu do L.A., kde se mimo jiné zúčastní reality show, kterou jí její okolí bude ještě dlouho připomínat. Potom přestane pracovat jako servírka v konkurenčních řeckých restauracích svého otce a dědečka v newyorské čtvrti Astoria. Zásnubní prsten hodí do drtiče odpadků a rozhodne se ponechat si veškeré svatební dary – především ty od ženichových příbuzných (vzhledem k tomu, že všichni kromě ní o aktivitách jejího budoucího chotě věděli) a malý činžák – svatební dar od svých rodičů.

Vybírat činži od excentrických nájemníků, mezi něž patří trio lenivých studentů obchodní školy nebo milá židovská stařenka, která Sofii zahrnuje košer specialitami, není žádný med, ale aspoň má Sofie střechu nad hlavou.

Sofie si také odpoví na otázku strýčka Spyra, co vlastně chce od života ona sama a přijme novou práci v jeho detektivní kanceláři. Dál chce pokračovat po rodiči nevyšlapaných cestičkách. Zpočátku nejsou případy kdovíjak vzrušující, většinou hledá zaběhnuté mazlíčky a sleduje záletné manželky. Až jednou… Matčina nejlepší kamarádka, paní Kapoorová, která snad do všeho – včetně čaje – sype spoustu kari, nahlásí, že jí ukradli psa. Sofie musí všeho nechat a hledat to nejodpornější psisko na světě…

Sekretářka agentury, která se obvykle nebojí ani čerta, Sofii vyděšeně hlásí, že zmizel místní „upír“ a místo něj se objevil jeho ještě strašidelnější synovec… Během sledování nevěrné manželky se Sofie připlete do přestřelky a zachrání ji tajemný Australan Jake Porter. Zřejmě se živí chytáním zločinců za odměnu, ale každopádně Sofii velice zaujme…

A co vůbec Jake Porter dělá uprostřed Sofiina případu a proč je teď ta nevěrná manželka na útěku, a kam zmizela Sofiina první mrtvola a proč Sofii hledá FBI?

Nečekejte žádné velké napětí, i když samozřejmě i to knížka obsahuje. Čtěte a skvěle se pobavíte a určitě se rádi budete k tomuto příběhu vracet. Na závěr kniha obsahuje několik řeckých receptů, které Sofii knihou provází a je možné je vyzkoušet… například recept na pravé řecké frapé.

Nakladatelství BB/art s.r.o. (2007)
Překlad: Simona Mazáčová

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Oluš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA