Soutěž o knihu Yrsy Sigurdardóttir Ohnivý anděl

Nakladatelství Metafora právě vydalo pátý román islandské spisovatelky Yrsy Sigurdardóttir s právničkou Tórou. O jeden výtisk tohoto mrazivého thrilleru můžete soutěžit  do 5. prosince 2013 do 10 hod.
Cenu do soutěže věnovalo nakladatelství Metafora.

Anotace:
Yrsa Sigurdardóttir Ohnivý anděl
Jaké hrůzy se děly za zdmi ústavu pro postižené, který lehl popelem?
Nejlepší příběh od dob Přeletu na kukaččím hnízdem
Islandská odpověď na Stiega Larssona!
Detektivní thriller charakterizovaný slovy „žhavé smrtící plameny, ledově chladné lži“ je mrazivý i podmanivý jako sám Island, kde talentovaná autorka žije.
Advokátka Tóra Gudmundsdóttir má toho nejděsivějšího klienta své kariéry. O její služby se zajímá duševně narušený sexuální deviant ve výkonu trestu. Nežádá však osvobození pro sebe. Přeje si propuštění Jakoba, mladíka s Downovým syndromem, který údajně založil požár v ústavu pro nemocné.
Brzy nato začne Tóra dostávat prazvláštní esemesky a kdekdo jako by najednou měl co skrývat. Pitva ochrnuté neslyšící dívky pak přinese úděsné odhalení…
Tóra si náhle připadá jako ve zlém snu. Vždyť, kde jinde než v nočních můrách píší neviditelné ruce na zamrzlé sklo divné znaky a kde se mrtvé au-pair dožadují, že budou dál hlídat své malé svěřence?
Již vyšlo: Poslední rituál, Mrazivé světlo, Žhavý hrob, Led v žilách
Mistrné vykreslení obyvatel i atmosféry místa, kam se hned tak někdo nedostane – ústavu pro tělesně i duševně postižené – dělá z Yrsina nejnovějšího románu něco mnohem hlubšího než obyčejnou detektivku. Mistrně dávkované napětí se tu mísí s nadpřirozenem a čtenář je pozvolna zatahován do vnitřních světů hlavních postav, zván k nahlédnutí do děsivého labyrintu narušených myslí…
Nakladatel: Metafora, formát 129 x 206 mm, vázaná s přebalem, 376 stran, 349 Kč

Soutěžit můžete zde.
Nápovědu hledejte na stránkách nakladatelství Metafora a Centru DETEKTIVKY.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.
Výherce bude oznámen na stránce Ukončené soutěže.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Redakce