Smrt zpívající ryby (Jaroslav Kuťák)

Jaroslav Kuťák Smrt zpívající rybyZločin, který se mohl odehrát, odehrává nebo odehraje. Nechybí soukromý detektiv s krásnou a trochu tajemnou asistentkou, jako vždy lehce neschopná policie a samozřejmě vrah. A ještě bychom neměli zapomenout na golf, který zde tvoří jakousi pevnou a neochvějnou základnu hybatelů děje.

Příběh začíná smrtí mladé ženy na ostrůvku nacházejícím se uprostřed soukromého jezera ve švýcarských Alpách. Nedaleko odsud tráví dovolenou soukromý vyšetřovatel Karel Schwarz a jeho asistentka Marie, oba vášniví hráči golfu. Díky švýcarskému příteli jsou osloveni místními policisty a požádáni o pomoc s vyšetřováním. Dívku okamžitě identifikují jako známou herečku televizních seriálů. A pak už následuje obvyklý kolotoč. Dovolená končí a oba detektivové se vrací do Prahy, aby pomohli s vyšetřováním. Nezůstane ale u jedné vraždy…
Naznačit probíhající pátrání v tomto případě nelze, prozradili bychom některé detaily, jež tuto detektivku vybočují z klasického průměru. Naznačíme ovšem závěr, vrah je, jak jinak, dopaden. Jenže byl pouze vykonavatelem, o to větší překvapení nastává, když se ukáže, kdo je zadavatelem.

Vlastní děj detektivky je celkem komplikovaný. Autor dopřává postavám hodně úvah, které vycházejí z jejich situace, ale vztahují se k událostem ve společnosti, ať již z politického či jiného pohledu. Vyhovovat tak bude čtenářům, kteří se rádi dívají na věci z širšího úhlu.
Nelze nezmínit ani pasáže o golfu, kterých je zde celkem dost, možná až moc. Jenže to už tak u hráčů golfu bývá, golf je zkrátka láska až za hrob. Ostatně, i na golfu se odehrávají důležité momenty celého propletence a na golfu jsou i rozpleteny.

Vydalo nakladatelství Moba, Brno 2013
Edice Původní česká detektivka, svazek 180
240 stran
www.mobaknihy.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Pilátová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA