Sigge Eklund

labyrint-sigge-eklund* 21. dubna 1974 Stockholm, Švédsko

Švédský spisovatel, producent, scenárista a blogger vidí lidem do duše…

Zprvu psal scénáře v Hollywoodu, nyní má úspěšnou kariéru producenta a spisovatele v rodném Švédsku, v roce 2006 získal i cenu jako nejmocnější švédský blogger. Na svém kontě má řadu televizních pořadů, od talk show po reality show, začal se však prosazovat i na poli literatury.
Zájem čtenářů vzbudil autobiografickým vyprávěním o svém vyrůstání ve stínu slavného otce (ekonoma Klase Eklunda). I jeho tři další knihy se setkaly s příznivým ohlasem. Společným jmenovatelem těchto psychologických románů byla ztráta — útěk od rodiny, sebevražda blízkého… Není tedy překvapením, že další autorovou knihou je kriminální psychothriller — který se také týká ztráty.
V knize Labyrint jsou hlavními postavami čtyři lidé, kterých se úzce dotýká náhlé zmizení mladé dívky. Truchlí, nebo s jejím zmizením mají něco společného?

VYŠLO ČESKY ::

  • Labyrint (In i labyrinten, 2014; Brána, 2014/6) Vyšlo
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

1 komentář u „Sigge Eklund

    Soňa Vávrová

    (15.2.2015 - 17:50)

    Výborně a svižně napsaná kniha s propracovanou psychologií postav. Na konci máte strach, že autor pointu po tak skvělé zápletce nezvládne a přijde fádní konec, ale nestane se a je mrazivě „elegantní“. Máte o čem přemýšlet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA