Roderic Jeffries

Vyšlo česky

BIOGRAFIE ::

Roderic Jeffries se narodil roku 1926 v Londýně a vystudoval Southamptonskou školu navigace, pak pracoval na moři pro Novozélandskou dopravní společnost a od roku 1949 se krátce věnoval právní praxi. V současnosti žije s manželkou a dvěma dětmi na Mallorce.

Knižně debutoval v roce 1959 a některá díla napsal jako Graham Hastings či pod dalšími pseudonymy. V roce 1974 vydal první detektivu s inspektorem Alvarezem. Tato série čítá už 31 titulů, z nichž zatím pouze dva vyšly rovněž v Čechách. Celkem napsal přes 140 knih a jak se píše i o jiných autorech, byly přeloženy do řady jazyků a dočkaly se filmových, televizních a rozhlasových zpracování.

Jak už příjmení autorova kriminalisty napovídá, jeho detektivky se odehrávají ve Španělsku, přesněji na ostrově Mallorca. Jsou to dobře napsané klasicky pojaté detektivky, Enrique Alvarez může někomu možná připomenout inspektora Morse výborného ale ne každým oblíbeného Colina Dextera. Na rozdíl od něj však nemá staromládenecký byt, Alvarez je vdovec a žije se sestrou Lorenou a její rodinou. A Jeffriesovy detektivky rozhodně dobře vystihují mentalitu zdejších lidí.

Jeffries není ostatně jediný, kdo zasadil své příběhy na španělský ostrov. Detektivky z Kanárských ostrovů píše Češka Helena Hardenová.

ČESKY VYŠLO :: 

  • Konec seňora Zavaly (Knižní klub, 2004)
  • Umění odejít (Knižní klub, 2005)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Juan Zamora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA