Robert Ryan

*1963 Liverpool, Velká Británie

Britský autor nové série s doktorem Watsonem, ale bez Holmese…

Foto: https://robtryan.com
Foto: https://robtryan.com

Robert Ryan sice vystudoval přírodní vědy, ale pak sběhl k novinařině a začal psát články, především o kultuře a cestování, pro periodika jako je Sunday Times, Telegraph nebo GQ.

Od 90. let píše i romány, především opírající se o skutečné příběhy nebo z válečných let, a podílí se také na řadě jazzových projektů. Pod pseudonymem Tom Neal píše také thrillery.

Díky své dobré reputaci ohledně válečného prostředí byl osloven nakladatelem, aby napsal detektivku ze zákopů. Ryan si však uprostřed fronty nedokázal představit policii – zato vojenský lékař má přístup všude… A neříkal snad Sherlock Holmes v Poslední pokloně, že se doktor Watson vrátil do své původní služby? A tak vznikl nápad, který Ryan rozpracoval již do čtyř úspěšných románů – dr. Watson pátrající na vlastní pěst uprostřed zuřící 1. světové války. V sérii vyšetřuje v zákopech, zajateckém táboře, v sanatoriu pro veterány i ve strachu zmítaném Londýně… Nejtěžší údajně nebylo získat potřebné znalosti dobových reálií, ale zcela vynechat z příběhu samotného Sherlocka Holmese…

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.robtryan.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Krajinou mrtvých mužů (Dead Man´s Land, 2014; Plus, 2015)
  • Mrtví nikam neutečou (The Dead Can Wait, 2014; Plus, 2016) NOVINKA
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA