Rita Mae Brown

28. listopadu 1944, Pensylvánie, USA

RMBc-Mary-Motley-Kalergis-1024x685
(c) Mary Motley Kalergis

Kočičí série od Lilian Jackson Braun má ostrou konkurenci! Aktivistka a milovnice zvířat se představuje s prvním dílem své zvířecí řady

Od bouřlivých 60. let se Rita Mae účastní veřejného života coby aktivistka za práva menšin, ve feministických hnutích nebo protiválečných akcích. Literaturu dobyla hned svým prvním románem, na svou dobu totiž společnost nebyla připravená na lesbickou tematiku – psal se rok 1973.
Od té doby připsala autorka na své konto 2 básnické sbírky, 9 různých televizních scénářů (nominace na Cenu Emmy), 14 románů a minimálně dvě detektivní sbírky.

Jakožto vášnivá milovnice zvířat má na své farmě kočky, koně a psy lovecké i běžné. Je velkou propagátorkou amerického honu na lišku (kdy není cílem lišku zabít) a v loveckém prostředí se odehrává také její novější devítidílná detektivní série.
Mnohem známější je však nyní již 24dílná řada úsměvných detektivek, které podle svých slov píše společně se svou kočkou Sneaky Pie. V ní jsou hlavními postavami kočka, pes a pošťačka. Harry Haristeenová spolu se svým zvěřincem — kočkou Paní Murphyovou a psem Tuckerem — řeší zločiny v malém městečku ve státě Virginia. Právě z této řady vyšla v čeština kniha Kéž bys byl tady.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.ritamaebrownbooks.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Kéž bys byl tady (Wish You Were Here, 1990; Motto, 2015)
  • Vraždy na pokračování (Rest in Pieces, 1992; Motto, 2016) NOVINKA
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA