Richard Crompton

Richard Crompton MedozvěstkaLondýnský novinář se přestěhoval do Afriky a napsal román, vystihující pravou podstatu Nairobi

Po patnácti letech práce u novin hledal Crompton změnu. Když jeho ženě právničce nabídli podílet se na procesech řešících genocidu ve Rwandě, neváhali ani vteřinu a odjeli oba do Afriky. Od roku 2006 se usadili v keňském Nairobi, kde i založili rodinu. Ale psaní Cromptonovi chybělo. Pak se zúčastnil literární povídkové soutěže pro The Times, díky které si ho všiml literární agent a podnítil ho k napsání něčeho většího.
A o čem by měl psát spíš než o městě, v němž nyní žije? Inspiraci měl všude kolem sebe, obzvlášť čerpal z vlastních zážitků, kdy jako reportér CNBC Africa zpracovával bouřlivé prezidentské volby roku 2007. Do nich a do následující vlny násilí pak zasadil děj své africké detektivky, která nadchla nejen Keňany…
V ní je hlavním hrdinou detektiv Mollel, který vyrostl mezi Masaji, ale nyní žije ve velkoměstě. Nezapadá však ani do jednoho prostředí. Nemá k ruce žádnou forenzní laboratoř ani techniku, jen znalost psychologie a místních poměrů.
Prvotina Medozvěstka (The Honey Guide) vyšla v Americe pod názvem Hour of the Red God a v květnu 2014 jí bude následovat pokračování s názvem Hell’s Gate.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY::
http://www.richardcrompton.com/

VYŠLO ČESKY::

  • Medozvěstka (The Honey Guide, 2013; Knižní klub, 2014) Vyjde v dubnu
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA