Lauren Beukesová

*5. června 1976 Johannesburg, JAR

Jihoafrická autorka originálních románů, kombinujících nejrůznější žánry a motivy, je kolegy nazývána „sci-fi siréna“…

Foto: www.laurenbeukes.com
Foto: www.laurenbeukes.com
Vystudovala Tvůrčí psaní a přes deset let pracovala jako novinářka na volné noze. Publikovala články v nejrůznějších světových magazínech, na svém kontě má i řadu povídek a spolupráci na prvním animovaném seriálu v Jižní Africe. Proslulost jí však přinesly až její romány, které jsou kombinací nevšedních témat a žánrů a autorka se inspirovala vlastním divokým podvědomím.

Román ZOO City je například noirovou detektivkou z alternativní verze Johannesburgu s příměsí urban fantasy, kniha získala prestižní Arthur C. Clark award. Autorčina další kniha Shinning Girls se stala literární senzací roku 2014, byla zvolena knihou roku v mnoha čtenářských anketách, překládá se do více než 25 jazyků a filmová práva získala produkční společnost Leonarda DiCapria. Příběh kombinuje psychothriller, sériové vraždy a cestování časem, bývá popisován jako „fascinující, plíživě děsivý, znepokojivý a magický.“ Dostal se i do užší nominace na cenu Gold Dagger. Autorka v románu využila také svůj roční pobyt v Americe, příběh totiž zasadila do Chicaga a díky motivu cestování v čase může popsat město v jeho různých obdobích krize i prosperity. (A ve všech těch obdobích spáchá vrah obzvlášť ošklivou vraždu.)

Autorka žije s rodinou v Kapském městě, věnuje se charitě a plánuje knižní turné ke svému novému „fantasmagorickému thrilleru“ Broken Monsters.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.laurenbeukes.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Dívka, která se třpytila (The Shining Girls, 2013; Jota, 2015/5) NOVINKA
  • ZOO City (Zoo City, 2010; Laser, 2013)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA