První musí zemřít (James Patterson)

První musí zemřítKdyž se mezi úvodními kapitolami představujícími hlavní postavy objevila vražda podaná z pohledu vraha, navíc i s jeho jménem, chtěla jsem to položit. Kde je nějaké překvapení? Co chudák čtenář (já), který se těšil, jak bude tipovat pachatele mezi nejméně podezřelými, aby se v poslední kapitole poučil o své omylnosti? Mám vůbec pokračovat ve čtení, když vím, kdo je vrah? Nakonec jsem si řekla, že tenhle chlápek napsal předlohu pro film Jako pavouk, to se mi líbilo, takže mu dám ještě šanci. No… večer jsem se přistihla, jak hltám na posezení už půlku té bichle, protože jsem se od ní prostě nemohla odtrhnout.

Inspektorka Lindsay Boxerová nemá šťastný týden: bojuje se šéfem, se samotou, s vážnou nemocí, ale hlavně bojuje s šíleným masovým vrahem, který zabíjí čerstvé novomanžele hned druhý den po svatbě, nechává za sebou stopy, o kterých chce, aby se našly, a hlavně je o krok napřed.

Lindsay však má oporu ve svých kamarádkách, se kterými při této příležitosti založí Ženský vyšetřovací klub, aby společnými silami toho hajzla zastavily. Claire, soudní patoložka, Cindy, policejní reportérka, Jill, asistentka okresního prokurátora, a Lindsay dají hlavy dohromady a přijdou na perfektrního podezřelého – všechno sedí. Až na jméno – ale to pravé zná pouze čtenář – nebo jak to vlastně je? Neprozradím, to už si musíte přečíst sami…

Vydal Alpress, 2001

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA