Pravidlo dvou minut (Robert Crais)

Robert Crais Pravidlo dvou minutMax Holman je právě propuštěný bankovní lupič. Vyznává takzvané „Pravidlo dvou minut“, což má být doba, za kterou má být provedena bankovní loupež, aby nebyl lupič dopaden. Právě v den svého propuštění se dozvídá, že syn Richie, na kterého byl tak pyšný, protože se „nepotatil“ a stal se losangeleským policistou, byl zavražděn neznámým střelcem. Šokovaný Max se nechce smířit s rychlým uzavřením případu, který má v sobě více otázek, než se na první pohled zdá. Pomoc mu má bývalá agentka FBI Katherine Pollardová. Právě ta, která ho zatkla při poslední loupeži, díky níž si vysloužil název „Lupič hrdina“.

Spletitý případ, který souvisí se dvěma nyní již mrtvými bankovními lupiči a jejich šestnáctimiliónovým lupem, který se nikdy nenašel.

Osoba Maxe není vylíčena jako napravený lupič se svatozáří. I on má nadále své menší či větší podvůdky a právě díky nim se stává jeho postava uvěřitelnější.

Milovníci akčních příběhů si v této knize přijdou na své, stejně tak ti, kteří rádi nahlíží do osudů a charakterů postav. Na jedné straně zákulisí podvodníků a lupičů, ale i policie. Na té druhé vývoj podivné spolupráce mezi bývalým lupičem a bývalou agentkou FBI.

Zvláštní spojenectví Maxe a Pollardové a nečekané zvraty děje. Přestože tato kniha nepatří do řady se soukromým detektivem Elvisem Colem, rozhodně stojí příběh Maxe Holmana za přečtení.

Originál: The Two Minute Rule, 2006
Překlad: Viktor Faktor
Vydalo nakladatelství:
Metafora 2008

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA