Lovci hlav, filmová adaptace knihy Joa Nesbøho

Lovci hlav, film10. listopadu 2011 bude mít českou premiéru film Lovci hlav, filmová adaptace knihy Joa  Nesbøho. Stejnojmennou knižní předlohu vydá v listopadu nakladatelství Kniha Zlín.

Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu…

PROČ TENTO FILM?
Bylo jen pouhou otázkou času, kdy bude zfilmovaná některá z knih extrémně úspěšného norského spisovatele Joa Nesbøho. Filmové adaptace se dočkala jedna z jeho posledních knih Lovci hlav (Headhunters). V produkci společnosti YellowBird, která stojí mimo jiné za trilogií Millenium, tak vznikla další skvělá detektivka, která potvrzuje naprostou nadvládu Skandinávie na poli krimi. Všude ve světě vyprodaná knižní předloha filmu dává tušit, že tento film napěchovaný od začátku do konce napětím a nečekanými zvraty bude přesně tím, čím má dobrá kriminálka být. A s úlevou člověka, který již zná rozuzlení, vám můžeme slíbit, že film nabízí mnohem víc.” (Jiří Šebesta, Aerofilms)

Jo Nesbø věnoval celý honorář za tento film Nadaci Harry Hole, která podporuje vzdělání dětí z rozvojových zemí!

Rozhovor s autorem knihy na YouTube profilu českého vydavatele Knihy Zlín (obsahuje české titulky):

„Přál bych si, aby „Lovci hlav“ byli nejen zábavní, ale aby dokázali také dojmout a přinutit k zamyšlení. Je to film, který v sobě nese veliký příběh, ale zároveň se nebojí vás rozesmát anebo vás přinutit lapat po dechu napětím. Jde o žánrový film, kterému jde o víc, než aby se na něj zapomnělo hned, jak divák zhltne poslední kousek popcornu a odejde z kina.“ (Morten Tyldum, režisér)
Lovci hlav filmNorsko 2011, 100 min.
Režie: Morten Tyldum
Norská verze, české titulky 35 mm
Přístupnost od 12 let
Premiéra: 10. listopadu 2011
Hrají: Nikolaj Coster-Waldau (Clas Greve), Julie R. Ølgaard (Lotte), Aksel Hennie (Roger Brown), Synnøve Macody Lund (Diana Brown)

Zdroj: Aerofilms

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA