Pohřben zaživa (Ann Granger)

Ann Granger Pohřben zaživaPohřben zaživa je již třetí knihou z řady případů Mitchellové a Markbyho. Zatímco Čas pro vraždu působil ustrnulým dojmem, tato kniha je opět šťavnatější.

V jednom z domů určených k demolici je nalezena mladá dívka. Ve čtvrti, na níž váže inspektora Markbyho spousta vzpomínek, narazí bagrista při hloubení základů nového domu na tělo muže. Patolog zjistí, že oběť byla pohřbena zaživa. Mají spolu tyto dva případy něco společného? Markby se pouští do řešení případu, myšlenkami se ale stále vrací k Meredith. Shodou okolností se Meredith vrací, aby na čas pohlídala dům Alanovy sestry. Vztahy mezi těmi dvěma se nepohnou ani o píď a ne že by se Markby nesnažil… Mitchellová se však s razancí sobě vlastní pouští do pátrání po pachateli vraždy v základech domu. Dvě staré farmy se zajímavou minulostí, zvláštní sekta, která tam působila dodává knize příjemný nádech tajemna. Dochází k další vraždě a situace na stavbě se stává téměř nesnesitelnou.

Chování Meredith je tak trochu podivné, až starosvětské, ale když tomuto vztahu v knížce nebudete věnovat příliš pozornosti a soustředíte se na story jako celek, budete příjemně překvapeni. Napínavější a propracovanější příběh, který v mém žebříčku knih Ann Granger zabírá první místo.

Vydalo: Nakladatelství MOTTO (www.motto.cz), 2007
Originál: Cold in the Earth, 1992
Překlad: Zdeňka Zvěřinová

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA