Po úspěšném Obhájci bude následovat seriál

Obhájce, filmová adaptaceAmerický film Obhájce v hlavní roli s Matthewem McConaugheym (Mick Haller) byl natočen podle první knihy Michaela Connellyho s Mickem Hallerem, která má název Advokát a naposledy ji vydalo nakladatelství Domino v roce 2010.

U nás měl tento film premiéru 11. srpna 2011.

Oficiální text distributora:
V thrilleru OBHÁJCE ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiální text distributora) V thrilleru OBHÁJCE ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí.
Orig. název: The Lincoln Lawyer
Režie: Brad Furman
Hrají: Matthew McConaughey, Marisa Tomei, Josh Lucas, John Leguizamo, Frances Fisher, Bob Gunton, Laurence Mason, Bryan Cranston a William H. Macy.  

Scénář: John Romano, dle románu Michaela Connellyho Advokát
Země původu a rok výroby: USA, 2011
Premiéra: 11. 08. 2011
Stopáž: 118 min
Žánr: Drama, Kriminální, Thriller
Přístupnost: od 12 let
Odkaz: 
http://www.thelincolnlawyermovie.com/

ObhájceFilm THE LINCOLN LAWYER dobře zachycuje, jak se různé protikladné síly střetávají v postave Micka Hallera. Mick je zároveň povrchní oportunista i čestný muž, který se řídí svým vlastním smyslem pro integritu; zapřísáhl se dodržovat nejvyšší mravní normy, a přitom je nucen respektovat vadný systém; a ačkoli jeho povinností je dodržovat zákon, ví, že jej musí porušit, aby bylo učiněno spravedlnosti zadost. Jak říká McConaughey, „Mick je komplikovaný člověk. Má své zásady, které často pozměňuje tak, jak se mu to zrovna hodí, ale zároveň je to dobrý chlapík. Suma sumárum, za tím vším je jeho snaha dělat to, co je správné.“ (www.bioscop.cz)

Protože je film Obhájce poměrně úspěšný jak kasovně, tak příznivými recenzemi, vypadá to, že americká televizní stanice ABC vyrobí televizní seriál podle knih Michaela Connellyho. Připravuje se pilotní film, pro který píše scénář osvědčený John Romano, jenž si za scénář k Obhájci vysloužil pochvalu od samotného autora předlohy.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA