Phillip DePoy

VYŠLO ČESKY I OCENĚNÍ I ODKAZY

BIOGRAFIE ::

Americký autor Phillip DePoy je autorem jedenácti vydaných knih a třicetisedmi divadelních her. Jeho krátké příběhy, básně a kritiky je možno číst v časopisech jako Story, The Southern Poetry Review, Xanadu, Yankee a dalších. V současné době je ředitelem divadla při Claytonově státní univerzitě.
Prvotinou Phillipa DePoye byla esej doplněná fotografiemi s názvem Messages From Beyond (Vzkazy ze záhrobí). DePoy je znám také jako hudební skladatel a hrál v několika jazzových a folkových kapelách. Jako kulturní osobnost je oceňován nejen v Appalachii (neméně podstatná je i jeho folkloristická činnost), ale celém Jihu.
Phillip DePoy u nás není příliš známý, vyšly pouze tři „díly“ krásně zábavné, oddychové série s Flapem Tuckerem. Kromě této má Phillip DePoy na kontě ještě sérii s Feverem Devilinem.
Flap Tucker má být tak trochu parodií na žánr v čele s Philem Marlowem. Flap je soukromé očko, který řeší případy zvláštním meditačním způsobem a za pomoci přítelkyně Dalliance Oglethorpeové. Pět románů: Easy, Too Easy, Easy as 1, 2, 3; Dancing Made Easy a Dead Easy vyšlo v letech 1997-2000. U nás byly vydány poslední tři knihy pod názvem Třikrát Flap Tucker. Za divadelní hru Easy podle stejnojmenného románu obdržel DePoy cenu Edgar.
Phillip DePoy je rozvedený a žije v Atlantě.

OCENĚNÍ ::

Edgar za hru Easy
Nominace na cenu Shamus za Too Easy
Edgar za The Drifter`s Wheel
více o cenách

VYŠLO ČESKY :: 

Třikrát Flap Tucker (Alpress v edici Klokan, 2007)

  • První, druhá, třetí (Easy as 1, 2, 3; 1999; přel. Jana Vlčková)
  • Tanec smrti (Dancing Made Easy, 1999; přel. Jana Vlčková)
  • Umřít je snadné (Dead Easy, 2000; přel. Pavla Kubaláková)

ODKAZY ::
Oficiální stránky:
http://a-s.clayton.edu/pdepoy/
http://www.phillipdepoy.com/

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA