Peter De Jonge

Komu by bylo autorovo jméno matně povědomé, pro toho je nápovědou, že dosud nepsal knihy sám za sebe. Až donedávna byl znám jen jako jeden z mnoha spolupracovníků Jamese Pattersona

Ti dva se poznali, když ještě oba pracovali v reklamní agentuře – Patterson jako předseda představenstva, de Jonge jako obyčejný kreativec, tvůrce sloganů a inzerátů. Občas se spolu potkali na golfu, a někde tam přivedl de Jonge Pattersona na myšlenku, že lze psát víc knih zároveň – s pomocí spoluautorů. V roce 1996 ti dva dohromady napsali první společný román, který o řadu let následovaly dvě detektivky. Mezitím de Jonge publikoval články jako nezávislý novinář.
V roce 2008 se však rozhodl zužitkovat všechny své literární zkušenosti a nápady, posbírané během doby, kterou strávil s detektivy z okrsku Lower East Side. Jeho první samostatný detektivní román Stíny zůstávají se k velkému překvapení od Pattersonova stylu značně liší, a přesně tak to autor chtěl – odlišit se a být svůj. Hrdinkou jeho zdařilého „debutu“ je detektiv Darlene O´Haraová, jež se má objevit i v další autorově knize, na které právě pracuje.

VYŠLO ČESKY::

  • Dům na pláži (The Beach House, 2002; spolu s J. Pattersonem, Alpress, 2006)
  • Stíny zůstávají (Shadows Still Remain, 2008; Knižní klub, 2011) VYŠLO

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA