Paul Cornell

*18. července 1967 Velká Británie

Autor temné série policejních procedurálek/urban fantasy…

Podobně jako Andrew Cartmel nebo Ben Aaronovitch i Paul si udělal jméno jako scénárista seriálu Doctor Who a autor různých příběhů, doplňujících seriálový svět. Napsal i scénáře k epizodám dalších seriálů, např. Pravěk útočí (Primeval) nebo Sherlock: Jak prosté (Elementary.) Podílel se i na řadě komiksů.

Paul je jedním ze dvou lidí, kteří byli nominovaní na prestižní cenu Hugo za psaní sci-fi a fantasy jak v knižní, tak i v komiksové formě a pro televizní tvorbu.

Spolu s Benem Aaronovitchem založili subžánr paranormální policejní procedurálky, Paulovy knihy jsou však na rozdíl od Řek Londýna mnohem temnější. Detektiv-inspektor James Quill a jeho tým řeší podivné případy v pochmurné sérii urban fantasy kombinované s noirovou detektivkou. Řada je plánovaná jako pětidílná a sám autor ji popisuje jako „když Luther potkal Buffy“. Paula vždy bavilo, když tým odborníků musel čelit výzvě mimo jejich obor, proto si užíval situace, kdy jeho hrdinové, s nejlepším policejním výcvikem a znalí profesionálních postupů, čelí něčemu nevýslovnému a nadpřirozenému…

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.paulcornell.com/

VYŠLO ČESKY ::

Shadow Police:

  • Zhouba Londýna (London Falling, 2012; Argo, 2019) NOVINKA

 

Share Button

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA