Okno do tmy (Graham Hurley)

Okno do tmy Hurley GrahamV Portsmouthu se vraždí. Konkrétně zaklepal bačkorama jistý Coughlin, bachař v místní věznici, kde své svěřence dost terorizoval. Našla by se tedy spousta podezřelých, jenže skoro všichni pořád ještě sedí. Až na jednoho. Ale co když jde motiv dál do minulosti? V den vraždy se totiž ve městě konal sraz mariňáků z války o Falklandy. Coughlin tam tenkrát před 20 lety byl taky, a ve své nejlepší formě…

Zdá se, že kam šlápl, tam si nadělal nepřátele, vyšetřovatelé proto mají práce až nad hlavu. Na druhém konci města zas bojují s dětskou kriminalitou, a je to sysifovská práce, když děcka moc dobře vědí, že ještě nejsou ani zdaleka trestně odpovědná.

Zkrátka, tahle kniha moc čtivě a přesvědčivě líčí mraveniště, jakým je policejní oddělení, se svým zodpovědným velitelem, arogantním londýnským převelencem, poldou ze starý školy, co má kontakty v terénu a předpisy ho jen svazují, (a dalšími) prostě – takoví lidi existují a autor jim bez zbytečnýho patosu a s grácií vdechl život na stránkách své knihy.

Originál: Deadlight
Překlad: Petra Klůfová
Vydal: BB art, 2005

 

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

REKLAMA
REKLAMA

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu

REKLAMA