Od desíti k pěti (Janet Evanovich)

Když už máte plné zuby mrazivých thrillerů, zádumčivých detektivů a seriózních globálních témat, je na čase sáhnout po nové knize se Stephanií Plumovou.

Vyšetřovat se dá různě, ale vzpomenete si na někoho dalšího, kdo na to jde chaoticky, s rodinkou v patách, a kdo si na sledovačku podezřelého zapomene zbraň a mobil doma? Ano, přesně, Stephanie je zpátky, a tentokrát má na krku nejen tvrdohlavého trpaslíka (pardon, osobu malého vzrůstu), ale i záhadné zmizení strýčka Freda, který jel vyzvednout věci z čistírny a od té doby ho už nikdo neviděl. Jestli ho unesli ufoni (jak tvrdí babička Mazurová), nebo ho potkal pan Alzhaimer (jak si myslí skoro všichni ostatní), ustupuje však mírně do pozadí před naléhavějším problémem. Jednak Steph nemá co na svatbu čísi sestřenky, a jednak je Šampion Ramirez venku na kauci. Stephanie ho nedávno dostala za mříže a tenhle psychopatický boxer by jí za to teď rád osobně poděkoval. Není nad to mít zajímavé známé. Naštěstí nad ní bdí strážní andělé, respektive fešácký polda Morelli a tajemný drsňák Ranger.

Ačkoli v téhle knize spíš jen přijíždějí s křížkem po funuse – Steph se zas nějakým nedefinovatelným způsobem podaří zničit pár bytů, aut a nervů, a přivolaní přátelé jen nevěřícně zírají na tu spoušť a potají si kontrolují své životní pojistky. Jak to ta ženská dělá?!
Originál: High Five
Překlad: Blažena Kukulišová
Vydal: BB art, 2008
Edice CLASS, sv. 127

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA