Nové české detektivní seriály, které uvidíme od podzimu na televizních obrazovkách

S koncem prázdnin přichází obvykle změna v programové nabídce českých televizí, která přináší mimo jiné nové tuzemské detektivní seriály nebo pokračování těch dříve uvedených.

Kapitán Exner, foto: TV Prima

Na televizi Nova tak můžeme od 21. srpna sledovat každé pondělí novou epizodu druhé řady seriálu Specialisté. V nových dílech krimi série z prostředí Prahy si opět zahrají David Prachař, Jakub Štáfek, Zuzana Kajnarová a nově Jan Zadražil.

Příznivci seriálu Policie Modrava se mohou těšit na neděli 27. srpna, kdy bude odvysílán první z osmi nových dílů, ve kterých se opět představí Soňa Norisová.

Kromě toho Nova ještě připravuje detektivní seriál z právního prostředí Dáma a král s Matějem Hádkem, Terezou Hofovou nebo Miroslavem Donutilem. Chystá také dokumentární drama Příběhy českých zločinů, které přinese rekonstrukci skutečných případů. Pořadem bude provázet Janek Kroupa.

Život a doba soudce AK, foto: Marek Dienstl

Konkurenční televize Prima nasadí na podzimní nedělní večery nové zpracování případů Kapitána Exnera. Po Jiřím Kodetovi se titulní role podle knižních předloh Václava Erbena ujal herec Michal Dlouhý. Do dvanácti dílů by měly být zpracovány romány Osamělý mrtvý muž, Poslední pád mistra Materny, Denár v dívčí dlani, Znamení lyry, Na dosah ruky a Bláznova smrt. Znamená to tedy, že jednotlivé případy budou po vzoru Temného kraje rozděleny vždy do dvou epizod. První díl bude odvysílán v neděli 27. srpna, tedy stejně jako výše zmíněná Policie Modrava.

Česká televize nabídne na podzim třináctidílné pokračování seriálu Život a doba soudce A.K., ve kterém se titulní role opět ujme David Švehlík. Jeho postava se tentokrát přesune od řešení rodinných a občanských sporů k trestním kauzám. I nové díly byly údajně ve většině případů inspirovány skutečnými případy, které ve své době často vzbuzovaly velký zájem veřejnosti.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA