Nezvaný host (Lisa Jackson)

Díky knihám jako je tahle už člověk ví, proč si nemá pořizovat velký starý dům stranou od lidí. Za nocí je v něm strašidelno, v zimě tísnivě, a navíc přitahuje opravdu divné typy lidí. Ačkoli v tomto případě divné typy přitahuje spíš nová majitelka nemovitosti, Jenna Hughesová. Jenna je slavná hollywoodská herečka, která se však rozhodla přestěhovat se z Kalifornie na oregonský venkov a radikálně změnit svůj život. Ráda by žila jako ostatní lidé, ale její popularita ji pronásleduje i na malém městečku Falls Crossing, kam se usadila. Její dcery tu jsou nešťastné, v zádech cítí pohledy lidí, šuškajících si o ní, v domě se každou chvíli něco porouchá a zima už se hlásí o slovo. A jako by ani to nestačilo k neveselé atmosféře, v nedalekých horách se našly ostatky zavražděné ženy a šerif Carter rozjíždí vyšetřování.
Nikdo kromě čtenáře v tu chvíli ještě netuší, že ve městě je i vrah, který má značný zájem právě o Jennu Hughesovou. Je jí doslova posedlý a čeká jen na tu správnou příležitost. Ale kdo to je? Setkala se s ním Jenna už někdy? Je to někdo, koho zná? Ze spousty náznaků je zřejmé, že v městečku je celkem dost lidí se šrámy na duši, kterým blížící se sněhová kalamita otvírá nezhojené rány – ale jen jednoho krutý mráz nutí vraždit. A ten někdo v noci obchází Jennin dům…
Na toho, kdo se nezalekl poněkud většího objemu knihy, čeká jako odměna vskutku „mrazivý“ thriller ze sněhem přikrytého Oregonu. Připouštím, že by se asi nic nestalo, kdyby šla kniha zkrátit klidně i o polovinu, ale takhle má čtenář alespoň dostatek času opravdu dobře se seznámit s hlavní hrdinkou a oblíbit si ji natolik, aby se o ni bál. Aby s ní prožíval počáteční znepokojení a vzrůstající úzkost, když ve Falls Crossingu začnou mizet další ženy. A aby jí fandil, když si uvědomí, že ten šerif je vlastně docela fešák. (Jen doufejme, že šerif Carter nemá modré oči jako vrah, to by tak scházelo. Stačí, že modré oči mají snad všichni muži, co se snaží Jennu ochránit. Je jasné, že si na prsou hřeje hada, ale jak se ten had jmenuje?!)

Originál: Deep freeze
Překlad: Petra Pachlová
Vydalo: Domino, 2006
441 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA