Než jsme se poznali (Lucie Whitehouseová)

nez-jsme-se-poznaliPo Zmizelé zaplavily regály obchodů knihy o párech a partnerech, kteří před sebou mají tajemství. Jedním takovým je i manželský pár Hannah a Marka. Mark je často na cestách a jeho žena v novém bydlišti nemůže sehnat práci, stává se nejistou a nesebevědomou. Začátek tak může připomenout Poslední nádech od Lucy Clarkeové – i tam je žena zprvu ohromená už jen tím, že si jí někdo jako ON vůbec všiml, natož vzal za manželku, postupně však odhaluje pravdu. A tou je, že vlastně vůbec neví, koho si to vzala. Na rozdíl od Evy však Hannin manžel stále žije, může ho tedy konfrontovat s podivnostmi, které za jeho nepřítomnosti zjistila. Ale bude s ním chtít vůbec mluvit?

Autorka píše velmi sugestivně a hlavní hrdinku si není vůbec těžké oblíbit. Cítíte s ní, když si prochází všemi těmi fázemi – ohromením ze lží, vztekem, beznadějí… a zoufalým přáním uvěřit jednoduchému a věrohodnému vysvětlení. A stejně snadno, jako se sžijete s Hannah, se vám dostane pod kůži i jemné napětí z věcí budoucích, které postupně a nenápadně graduje. Co přijde dál? Může to být ještě horší?

V případě Posledního nádechu jako by prosluněné australské podnebí sabotovalo veškeré snahy o drama, ale v románu Lucie Whitehousové to opravdu nehrozí. Dusno graduje s blížícími se posledními kapitolami. Vyústění se sice dá vytušit, ale jak známo, i cesta může být cíl, a v tomto případě si cestu opravdu užijete. Každou stránku, kdy se spolu s Hannah potácíte v nejistotě; kdy se důvěra otřásá v základech; kdy se lež tak podobá pravdě, že už je od sebe nerozeznáte. Než jsme se poznali je opravdu dobrý psychologický thriller, na který by byla i Joy Fieldingová hrdá.

Originál: Before We Met, 2014
Překlad: Adéla Bartlová
Vydal: Beta, 2015
350 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA