Nejlepší vraždy ocení až na podzim

Foto: Jovan Dezort
Foto: Jovan Dezort

Vyhlášení cen za českou detektivní literaturu mělo dlouhou dobu svůj stabilní termín. Ceny udělované detektivkářskou organizací AIEP (Asociací autorů detektivní a dobrodružné literatury) nezůstávaly sice každoročně stejné, tu nějaká chyběla, tu se nějaká přidala, ale jedno platilo vždy. Vyhlášení probíhalo pravidelně na začátku června.
Při příležitosti 110. výročí narození Eduarda Fikera, autora detektivních příběhů, se letošní vyhlášení přesouvá až na podzim. K slavnostnímu předání dojde v úterý 6. listopadu 2012.

AIEP plánuje udělit Havrana za nejlepší povídku roku, Havránka pro autora povídky, kterému je nejvýše 35 let, Cenu Jiřího Marka za nejlepší publikovanou detektivku. Předána bude i výroční Cena Eduarda Fikera za nejlepší knižně nepublikované dílo.
Oceňovat však nebudou jen čeští autoři detektivek, své ceny za nejlepší povídky plánují předat ještě dvě další organizace: Česká společnost Sherlocka Holmese a Společnost Agathy Christie.

Jaké povídky jsou nominovány na Havrana, se však čtenáři mohou dozvědět již nyní. Tradičně vycházející sborník Nejlepší detektivní povídky roku s nominovanými příběhy je už v prodeji.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA