Michael Ridpath

*1961 Devon, Velká Británie

Britský autor finančních thrillerů mění žánr za severské detektivky…

Vystudoval Dějiny v Oxfordu, po studiích však začal pracovat v bankovnictví. Zprvu působil jako úvěrový analytik, později jako obchodník s dluhopisy. Po večerech a víkendech pracoval na své knize z finančního prostředí – jak sám uvádí, skončila éra špionážních románů ze studené války a trh hledal, čím by nasytil prázdné místo. Finanční thriller byl přesně tím pravým, a tak se jeho prvotina Free to Trade s úspěchem prodala do 30 zemí po světě a autor tak mohl opustit bankovnictví a věnovat se literatuře naplno.
Na svém kontě má osm thrillerů ze světa vysokých financí, z toho dva poslední spojuje hlavní postava obchodníka s dluhopisy Alexe Caldera (On the Edge, See no Evil.)
V roce 2010 se odklonil od svého obvyklého žánru a vydal čistou detektivku z Islandu. Hlavním hrdinou je v ní detektiv seržant Magnus Jonson, rodilý Islanďan, který však žil v Americe. Po letech se však vrací na Island, kde už je však cizincem. V létě příštího roku vychází druhý díl této volné série. (První díl, Where the Shadows Lie, by podle oficiálních stránek autora měl vyjít i u nás na jaře 2011 u nakladatelství Víkend.)
Michael Ridpath je ženatý, má tři děti, žije na předměstí Londýna. Je viceprezidentem Crime Writers Association a pokladníkem Královského literárního fondu.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.michaelridpath.com

VYŠLO ČESKY ::
Finanční thrillery

  • Chladnokrevná kalkulace (Free to Trade, 1994; Šulc, 1996)
  • Riskantní operace (Trading Reality, 1996; Šulc, 1997)
  • Makléř (The Marketmaker, 1998; Ikar, 1999)
  • Vražedná investice (Final Venture, 2000; Knižní klub, 2001)
  • Predátor (The Predator, 2001; Plejáda, 2010)
  • Na hraně (On the Edge, 2005; Fuego/Dobrovský, 2008)
  • Kde vládnou stíny (Víkend, 2011)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA