Manda Scottová

Vyšlo česky I Ocenění I Odkazy

BIOGRAFIE ::

Manda ScottováManda Scottová je původním povoláním veterinářka, které vystudovala na univerzitě v Glasgow. V roce 1986 se přestěhovala do Newmarketu, kde pracovala převážně s koňmi. Zde začala také psát. Nejprve pro televizi a potom romány. Už její prvotina, krimiromán Hen’s Teeth (1997) byla nominována na Orange Prize. Hrdinkou těchto románů je lesbická terapeutka, Kellen Stewartová. Po kriminálních thrillerech následovala úspěšná historická série Boudica, kterou tvoří čtyři romány. Posledním románem Mandy Scottové je historický thriller Křišťálová lebka. Z jejích knih u nás prozatím vyšel první díl Boudicy a nově právě Křišťálová lebka.

Manda Scottová je také členkou uskupení Unusual Suspects (neobvyklí podezřelí), které sdružuje oceněné autory detektivních románů, kteří mohou psát a mluvit o čemkoliv od anesteziologie po fanatismus a umísťují tyto sujekty do kontextu moderního krimirománu. Kromě Mandy Scottové sem patří ještě Natasha Cooper, Michelle Spring, Andrew Taylor a Laura Wilson.

Mezi autorčiny koníčky patří dále horolezectví a kurzy šamanského snění, které vede na různých místech ve Velké Británii.

Manda Scottová žije v Suffolku ve Skotsku se svou přítelkyní, koněm, dvěma psy a množstvím koček.

OCENĚNÍ ::
Nominace na Orange Prize for Fiction za Hen’s Teeth (1997).
Nominace na Edgara za No Good Deed (2003)
více o cenách

ODKAZY ::
Oficiální stránka: www.mandascott.co.uk

VYŠLO ČESKY :: 

Boudica

  • Boudica: Ve znamení orla (Mladá fronta, 2005)

Ostatní

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA