M. R. Hall

* 1. května 1967  Londýn, Velká Británie

M. R. Hall KoronerMatthew Hall vystudoval práva na Oxfordu a trestnímu právu se i věnoval, mnohem víc ho to však táhlo k psaní scénářů. Uchytil se u právnického seriálu Kavanagh QC natolik dobře, že mu produkce svěřila scénář k novému seriálu, jež Hallovi vynesl nominaci na cenu BAFTA.
Přes deset let pak pracoval jako scenárista pro britské stanice ITV a BBC. Postupně však získal pocit, že ztrácí tvůrčí svobodu. Potvrdil však pravidlo, že ze scenáristů bývají skvělí spisovatelé, když v roce 2009 vydal první román z nyní úspěšné série.

Román měl být původně také scénářem, ale trefil se do doby, kdy nikdo nestál o tísnivý příběh s traumatizovanou hrdinkou, které je přes čtyřicet… A když k tomu přičteme, že v knize mívá autor mnohem víc prostoru vyjádřit všechno, co potřebuje, bylo napsání románu ideálním řešením.
Pro svůj debut zvolil jméno MR Hall, aby nebylo hned zřejmé, jestli je autor muž nebo žena, když píše román s výraznou ženskou hrdinkou. A taktika evidentně vyšla – čtenáři jsou po přečtení velmi překvapení, že se do Jenny Cooperové dokázal autor-muž tak dobře vcítit.
V detektivní sérii, jež má nyní pět dílů, autor zúročil své znalosti práva a může v ní i osvětlit výjimečné postavení koronera v britském právním systému – hlavní hrdinka Jenny Cooperová je koronerkou pro oblast Severn Valley na západě Anglie a kombinuje tak právničinu i forenzní vědy. První kniha se dostala do užších nominací na prestižní cenu Gold Dagger.

Autor nyní žije se svou rodinou ve Wye Valley v Monmouthshireu a jeho koníčkem je ochrana přírody a krajiny.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.m-r-hall.com/

VYŠLO ČESKY ::

  • Koroner (The Coroner, 2009; Galatea, 2014/2) NOVINKA
  • Pohřešovaní (Galatea, 2014/9) VYJDE
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

1 komentář u „M. R. Hall

    Adriana

    (25.1.2018 - 06:50)

    Je to super knížka,moc ráda jsem si ji přečetla,jen více takových

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA