Kdo za to může (Margaret Yorkeová)

Nedávno ovdovělá Charlotte se musí ujmout nevlastní vnučky, mrzuté, nehezké a navíc těhotné dívky, která utekla ze školy a marně se pokouší přimět rodiče, aby jí věnovali trochu pozornosti… Tolik anotatce nakladatelství Motto, které v těchto dnech knihu Kdo za to může vydalo.

Jak jsme u Margaret Yorkeové zvyklí, nejedná se o obvyklou detektivku. Když pročítáte jednotlivé stránky máte pocit, že čtete psychologický román o zoufalé dívce podnikající kroky ke zvýraznění své osoby. Autorka nabízí příběhy obyčejných lidí, které se jako by se odehrávaly okolo nás. Drobné i velké osobní tragédie. Detektivku snad připomíná pouze smrt starší dámy, která však není žádným zločinem.

Pokud se zajímáte o strhující a napínavé detektivky s množstvím akce, můžete si zcela určitě tuhle knížku nechat ujít. Jestliže však hledáte jemný příběh hledání mladé dívky Imogen jejího bezpečného místa ve společnosti, jste na správné adrese. Nejen ona touží po zájmu svých blízkých. Také Charlotte, starší žena s spoustou vlídnosti a energie, se po dvou letech stává vdovou a je nucena se vyrovnat se zlobou a chamtivostí manželových dětí.

Zajímavou postavou je i vysloužilý námořní kapitán Smythe, který se na krátkou dobu pasuje na Charlottina ochránce. Naproti tomu drobný zlodějíček Jerry snažící se o napravení své pověsti, který se stane pro Imogen jakýmsi vzorem.

Jednotlivé postavy se na začátku příběhu nenápadně potkávají, aby později našly společnou řeč nebo propojení. Možná proto jsou knihy Margaret Yorkeové tak čteny, že v nich nalézáme klid a vyprávění osudů nám tak blízkých.

Originál: A Case to Answer, 2000
Překlad: Zora Wolfová
Vydalo nakladatelství: Motto (
www.motto.cz, 2005

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA